Yeni Bakan Nureddin Nebati'nin iki fotoğrafı yeniden gündemde

Lütfi Elvan'ın istifasının ardından yeni Hazine ve Maliye Bakanı olan Nureddin Nebati, tartışmalı fotoğraflarıyla yeniden gündem oldu.

Yeni Bakan Nureddin Nebati'nin iki fotoğrafı yeniden gündemde

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan görevinden istifa etti. Yerine Cumhurbaşkanı kararı ile Nureddin Nebati atandı. Karar Resmi Gazete'de “görevden af talebi kabul edilen Lütfi Elvan'dan boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığına Nureddin Nebati atandı” ifadeleriyle duyuruldu.

İLİM YAYMA, ENSAR, TÜGVA...

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirilmeden önce Bakan Yardımcısı olan Nebati'nin İlim Yayma Cemiyeti, ENSAR, TÜGVA, ÖNDER, UTESAV, TDED, BEK, İDD, İDV ve benzeri vakıf ve derneklerde üyeliği bulunuyor.

Nebati, AKP 4. Olağan Kongresi'nde Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi seçildi ve MYK Üyesi olarak AKP Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Nebati, 24. Dönem'de İstanbul, 25. Dönem'de Şanlıurfa, 26. Dönem'de İstanbul Milletvekili seçildi.

BERAT ALBAYRAK'LA BULUŞTU

Nureddin Nebati, Instagram'da yayınladığı mesajla Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak ile ağustos ayında İstanbul Süleymaniye'de bir mekanda görüntülenmişti. Albayrak'a yakınlığıyla bilinen Nebati'nin Lütfi Elvan'ın yerine getirleceği bir süredir Ankara kulislerinde konuşuluyordu.

GÜLEN'LE PENSİLVANYA POZU

Nebati'nin kamuoyunda çok konuşulan bir başka fotoğrafı ise Pensilvanya'da çekilmiş olanıydı. Nebati, geçen yıllarda Türkiye’nin gündemine, Fethullah Gülen’le birlikte çekilen fotoğrafla da gelmişti. Fotoğrafı yıllarca FETÖ içerisinde kalıp daha sonra ayrılan Nurettin Veren, Yeni Akit gazetesindeki köşe yazısında yayımlamıştı. Bunun üzerine Yeni Akit, Veren'İn yazılarına son vermişti.

15 TEMMUZ DERNEĞİ TARTIŞMASI

15 Temmuz Hakkaniyet Ocakları Derneği, darbe girişiminin ardından yardım paralarının dağıtılması amacıyla kurulan 15 Temmuz Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı’nın mütevelli heyetine atanan isimlerin geçmişte FETÖ ile iltisaklı olduğuna dikkat çeken bir açıklama yaptı. Açıklamada Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a “işe yaramaz bu vakfın kapısına kilit vurunuz” çağrısı yapıldı.

Söz konusu vakıf binasının önünde Dernek Başkanı Ufuk Yegin tarafından yapılan açıklamada, FETÖ lideri Fetullah Gülen ile geçmişte ortak fotoğrafları bulunan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, FETÖ’yle iltisaklı olduğu gerekçesiyle KHK ile kapatılan Güvenilir Gıdalar Vakfının Mütevelli Heyet Üyesi İsrafil Kışla’ya dikkat çekilmişti.

Yeni Bakan Nureddin Nebati'den ilk mesaj