Yeni bir parti geliyor… ‘Asla sarı muhalefet olmayacağız’

featured

Bağımsız Milletvekili İsmail Koncuk, İYİ Parti’den istifa eden Ümit Özdağ ile yeni bir parti kurma hazırlığı içinde olduklarını bildirdi. “İktidarı demokratik yolla bir türlü alt edemeyen ‘sarı muhalefet’ var” ifadesini kullanan Koncuk, “Asla ‘sarı muhalefet’ olmayacağız” dedi.

Bağımsız Adana Milletvekili İsmail Koncuk, İYİ Parti’den istifa eden İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ ile parti kurma hazırlıkları yaptıklarını, bu çerçevede kurucular kurulunu oluşturma ve tüzük hazırlığı çalışmalarına başladıklarını açıkladı.

Parti kurma çalışmalarında Ümit Özdağ ile hareket ettiklerini ve bu çalışmaların yaklaşık bir ay önce başladığını belirten Koncuk, şöyle konuştu:

“Parti programını hazırlıyoruz, tüzük çalışmalarımız başladı. Kurucular kurulunu oluşturuyoruz. Türkiye’nin her yerinden arıyorlar. Görev talep eden arkadaşlarımız var. İl ve ilçelerde bu tespitleri yapıyor ve bir envanter oluşturuyoruz. Teklif götürdüklerimiz var. Bu şekilde teşkilat şemasını da önümüzdeki süreçte çıkaracağız.”

Ülkenin bütün problemlerine parmak basan bir parti programı oluşturacaklarını iddia eden Koncuk, “Merkez kavramına inanmıyoruz. Atatürk’ün Türk milliyetçiliği anlayışında bir çizgiyi savunuyoruz. Parti bunun üzerine inşa edilecek” dedi.

İsmail Koncuk, “ülkenin milli ve manevi değerlerine saygılı bir siyasi hareket” oluşturacaklarını söyledi.

‘İKTİDARI ALT EDEMEYEN BİR MUHALEFET VAR’

Muhalefet partilerine yönelik “sarı muhalefet” eleştirisinde de bulunan Koncuk, şunları kaydetti:

“Türkiye’de, 19 yıldır bu ülkeyi yönetme becerisini gösteremeyen siyasal iktidarı demokratik yolla bir türlü alt edemeyen ‘sarı muhalefet’ var. ‘Parti içi demokrasi’ demişler, sağlayamamışlar. Sürekli parti içi çekişmelerle uğraşmışlar. Biz, vatandaşlarımızın ekonomik, sosyal, kültürel alanda beklentilerine cevap verebilecek bir yapı oluşturacağız. Güçlü bir çıkış yapacağız. Problemlere çözüm önerileriyle çıkacağız, milletimizin huzuruna. Ama asla ‘sarı muhalefet’ olmayacağız.”

Koncuk, parti kurma çalışmalarını, üç ay içerisinde tamamlamayı öngördüklerini sözlerine ekledi.

Yeni bir parti geliyor… ‘Asla sarı muhalefet olmayacağız’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 1 sene önce

  Hocam, halkın tanıdığı Tüm Türk Milliyetçilerini, Atatürkçüleri, antiemperyalistleri ve vatanseverleri dışarıda bir tanesini bile bırakmadan kuracağın partide toplarsan sorunlar çözülür. Ama eğer birkaç isim yeter deyip kadroyu dolu dolu hale getirmezsen bu millet oy vermez. Dost olarak bizden söylemesi.

  Cevapla
 2. “Sarı muhalefet” tuttum bu deyişi. 🙂

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  umarım ince ile de ittifak olurlar, safi vatanseverlerin olduğu bir ittifak lazım iki ittifaktan da bıktık.

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  dediği doğrumu ?
  evet kesinlikle doğru.. rte mevcuk siyasi partilerin sayesinde oradadır !

  Cevapla
 5. Anayasanın başlangıç bölümünün altına imza atmayan tüzüğüne yazmayan hiçbir parti başarılı olamaz! Anayasanın ilk 4 değil ilk altı ve 66 maddesini tüzüğüne yazmayan hiçbir parti başarılı olamaz! Bunları yaparlarsa yolları açık olsun!

  Cevapla
 6. 1 sene önce

  Perişanlık..

  bu adam bir zamanlar sapsarı sendikacı idüüüü..

  Cevapla
 7. 1 sene önce

  RTE nin yaptığı hizmetleri sizin hayalleriniz ulaşamaz gençler bilmez ama akp öncesinde 3.dünya ülkesi gibiydik Allah nankörleri sevmez elbette iktidarın da eksiği kusuru var ama düzeltme gayretleri de var.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!