Yeni bir parti kuruldu: EYT'liler siyasete girdi

Türkiye'de onlarca siyasi parti arasına bir yenisi daha katıldı. Umut Partisi isimli partinin ana hedefi Emeklilikte Yaşa Takılanlar var.

Yeni bir parti kuruldu: EYT'liler siyasete girdi

Umut Partisi'nin kurucularının ülkede 6 milyona yakın Emeklilikte Yaşa Takılan diye tabir edilen hakları Anayasa ve kanunlar ile hiçe sayılarak gasp edilen birçoğu açlık sınırının altında yaşam mücadelesi veren EYTlilerin sesi olmak için yola çıktıklarını belirten Bozkurt parti kurucularının büyük çoğunluğunun aynı mağduriyeti yaşayan EYT'li kişilerden oluştuğunu söyledi.

Sadece EYTlilerle olmamakla birlikte haksızlığa uğramış tüm vatandaşların sesi olacaklarının vizyonunu çizdiklerini belirten Bozkurt ,"Ülkemizde çok partili döneme geçiş ile beraber sayısız partiler kurulmuştur.

Bu siyasi partilerin bazılarının ömrü çok kısa olmuştur.

 Bazı partiler ise halkın desteğini alarak iktidar olmuş veya koalisyon dönemlerinde iktidar ortağı olmuşlardır.

Ama ne hikmetse meydanlarda ve seçim bildirgelerinde beyan ettikleri vaatleri unutmuşlar ya da unutturulmuşlardır.

Ülkemizde önemli mücadele edeceğimiz diğer bir unsur ise üretim odaklı ekonomik hamlelerdir.

Ülkemizde çok eski yıllardan bugüne kadar özellikle dış odakların yönetime doğrudan veya dolaylı olarak müdahale ettikleri aşikardır.

Özellikle bu müdahaleler neticesinde birçok alanda üretim kısıtlanmıştır.

İthalat desteklenmiş ve üretim nerdeyse bitirilmiştir.

Oysa Umut Partisi üreticinin yanında yer alacak onların yaşadıkları tüm sıkıntıları sahada bizzat tespit edip üretimin ve üreticinin önemini ülkenin ilk sırasına taşıyacaktır.

İşte bu ve benzeri sebeplerle Umut Partisini kurduk" dedi.