Genelkurmay Başkanı belli oldu… Musa Avsever kimdir?

İletişim Başkanlığı: Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler’i Milli Savunma Bakanı olarak atamış olması sebebiyle, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever mevcut görevi uhdesinde kalmak suretiyle yerine bir isim atanıncaya kadar Genelkurmay Başkanı olarak görevlendirilmiştir.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever’i, Milli Savunma Bakanı olarak görevlendirilen Yaşar Güler’in yerine geçici Genelkurmay Başkanı olarak atadı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Avsever’in, ‘yerine bir isim atanıncaya kadar’ görevlendirildiği duyuruldu.


AVSEVER KİMDİR?

Musa Avsever, 7 Kasım 1957 tarihinde doğdu. Avsever; 1974 yılında Kuleli Askerî Lisesinden, 1978 yılında Kara Harp Okulundan mezun oldu.

2003 yılına kadar Türk Kara Kuvvetlerine bağlı çeşitli birliklerde karargâh ve kıta görevlerinde bulundu. Avsever, 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası 28 Temmuz 2016 tarihinde yapılan Yüksek Askerî Şûra’da orgeneral rütbesine terfi etti ve 1. Ordu komutanlığına getirildi.

Orgeneral Avsever 4 Ağustos 2021’de gerçekleştirilen Yüksek Askerî Şûra sonucunda yaş haddinden emekli olan Ümit Dündar’ın yerine Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na getirildi.

Genelkurmay Başkanı belli oldu… Musa Avsever kimdir?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!