'Yeni Şafak militanca uğraşıyor... Sümeyye Erdoğan'ın yönetiminde olduğu derneğe Sorosçu bile dediler'

Nagehan Alçı, Albayrak grubunun sahibi olduğu Yeni Şafak gazetesinin, Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın üst düzey yöneticiliğini yaptığı KADEM’i "Sorosçu olmakla suçladığını" söyledi.

'Yeni Şafak militanca uğraşıyor... Sümeyye Erdoğan'ın yönetiminde olduğu derneğe Sorosçu bile dediler'

Kadın haklarıyla ilgili imzalanan İstanbul Sözleşmesi'nden çıkılması tartışması tam hız devam ediyor. Tarikatların çıkılması için yoğun baskı yaptığı belirtilen sözleşmenin hükümet çevresinde de bölünmeye neden olduğu biliniyor.

Konu, geçen haftalarda AKP MYK toplantısına da taşınmış ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Çıkılmalı" dediği basına yansımıştı.

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü ise sözleşmenin "Üç cemmatin isteği üzerine" tartışmaya açıldığını duyurmuş hatta sözleşmenin devamını savunan Meclis Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı Canan Kalsın'ın bu yüzden görevden alındığı belirtilmişti.

Sözleşmenin devamını savunan HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, Albayrak grubunun sahibi olduğu Yeni Şafak gazetesinin konuyla ilgili özel mücadelesine dikkat çekti.

Alçı, "Türkiye bu sözleşmeden çekilsin diye militanca uğraşıyorlar. Bu gazetenin bir yazarı hiç yüksünmeden KADEM gibi değerli bir derneği ‘Sorosçu’ olmakla dahi suçladı. Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın üst düzey yöneticisi olduğu KADEM’e bu iftirayı bile atabildi. İş böyle bir çılgınlık noktasına geldi yani sevgili okurlarım" diye yazdı.

Alçı'nın yazısının satır başları şöyle:

"Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çıkmasının adeta bayraktarlığını yapan AK Parti Genel Başkanvekili Sayın Numan Kurtulmuş’u eleştiriyorum.

Bu sözleşme kalktığı an kadına şiddet oranının korkunç şekilde fırlayacağını bilmiyor mu Numan Bey?

Sizin muradınız o olmasa bile İstanbul Sözleşmesi feshedildiği zaman netice kesinlikle dayakçı erkeklerin zaferi olur Sayın Kurtulmuş. Bunun farkında değil misiniz gerçekten?

‘Cinsel yönelim’ konusu sizden bu sözleşmenin feshedilmesini isteyen örgütlü erkek derneklerinin bahanesi. Bunu görmüyor musunuz Numan Bey?

Hem Numan Kurtulmuş’u hem de Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop’u bizzat tanıyan bir gazeteciyim.

Bu üç siyasetçiyle de güzel diyaloğum vardır. Gayet kibar ve nazik insanlardır.

Sayın Gül ve Sayın Şentop İstanbul Sözleşmesi konusunda henüz bir açıklama yapmadılar.

Her iki siyasetçimizden de bu konuda ezber bozmalarını ve en azından bu noktada Numan Bey’e katılmadıklarını beyan etmelerini dilerdim.

Aynı şekilde Yeni Şafak gazetesi de beni şaşkına çeviren tavırlar içinde maalesef. Türkiye bu sözleşmeden çekilsin diye militanca uğraşıyorlar.

Bu gazetenin bir yazarı hiç yüksünmeden KADEM gibi değerli bir derneği ‘Sorosçu’ olmakla dahi suçladı.

Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın üst düzey yöneticisi olduğu KADEM’e bu iftirayı bile atabildi. İş böyle bir çılgınlık noktasına geldi yani sevgili okurlarım.

KADEM bu iftiraları, Sümeyye Hanım’ın da bizzat katıldığı bir toplantıyla çürüttü. Bu katılım çok önemli bir mesajdı.

Hem Emine Hanım’ın hem de iki değerli kızı Sümeyye ve Esra Albayrak Hanım’ın kadınlara yönelik şiddet konusunda hassasiyetine çok inanıyor ve güveniyorum.

Bu üç cesur kadın her zaman aile içi şiddetin de önlenmesinde öncü oldular.

Türkiye’nin yüzde 50.3 çoğunluk nüfusunu oluşturan kadınların haklarını sonuna kadar savundular."

KAPLAN: PROJELERİ DURULSUN

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın da yöneticisi olduğu KADEM'in kadın haklarıyla ilgili projelerini Soros'la ilişkili olmakla suçlamıştı.

Kaplan, "Tanzimat'tan bu yana en büyük tehdit ailenin çözülmesidir. Ailenin korunması millî güvenlik meselesi hâline gelmiştir! Ailenin çözülmesine yol açan Millî Eğitim, Aile Bakanlığı ve KADEM projeleri derhal durdurulmalıdır!" demişti.

Tarikatlar AKP'de kelle aldı!