Yeni Şafak yazarı Metiner'den AKP'ye HDP uyarısı: Vebali ağır olur

Mehmet Metiner, 'HDP’nin kapatılması tek başına çözüm olmaz. Bu işi mahkemeye havale etmekle sorunu çözmüş olmayız. Bu ülkenin Kürtlerini yanlış politikalarla HDP’nin kucağına itmenin vebali ağır olur, biline!' diye yazdı.

Yeni Şafak yazarı Metiner'den AKP'ye HDP uyarısı: Vebali ağır olur

Yeni Şafak yazarı Mehmet Metiner HDP'ye açılan kapatma davası ile ilgili hükümeti uyardı. Metiner, “HDP’yi kapatmak çözüm mü?” başlıklı köşe yazısında "HDP-PKK ilişkisi, bir iltisak veya sempati ilişkisi değildir; bütünüyle bir emir-komuta ilişkisidir" ifadelerini kullandı.

HDP-PKK ilişkisinin açık olduğunu belirtmekle birlikte Metiner, AKP'ye uyarılarda bulundu.

Metiner şu ifadeleri kullandı:

"Şimdi siyaseten diyeceklerime özellikle Cumhur İttifakı’nın partileri, özellikle de AK Parti kulak vermeli: HDP’yi besleyen sosyoloji iyi analiz edilmezse, özellikle HDP’nin ana damarını oluşturan dindar-milliyetçi Kürtlerin hassasiyetleri ve talepleri doğru okunmazsa, en önemlisi de onları kazanacak yeni bir siyasi akıl devreye alınmazsa, HDP’nin kapatılması tek başına çözüm olmaz. Bu işi mahkemeye havale etmekle sorunu çözmüş olmayız. Bu ülkenin Kürtlerini yanlış politikalarla HDP’nin kucağına itmenin vebali ağır olur, biline!"