Yeni Şafak yazarından Fatma Şahin’e sert sözler: Boş verin bu sanal hokkabazlıkları

featured
service

AKP’ye yakın Yeni Şafak gazetesi yazarı İsmail Kılıçarslan, bugün yayımlanan ‘Karmakarışık’ başlıklı yazısında, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin’e isim vermeden sert sözlerle yüklendi. Şahin’in sosyal medya paylaşımına tepki gösteren Kılıçarslan ‘Yahu bu nasıl dil? Zabıta mısın sen? Yönettiğin insana parmak sallamayı kimde gördün’ ifadelerini kullandı. 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin’in sosyal medya paylaşımına isim vermeden atıfta bulunan İsmail Kılıçarslan, “Yahu bu nasıl dil? Zabıta mısın sen? Yönettiğin insana parmak sallamayı kimde gördün” diye belirterek, “İnsana dokunun efendim insana” dedi. Kılıçarslan, Fatma Şahin’in söz konusu paylaşımı için “sanal hokkabazlık” ifadelerini kullandı.

İsmail Kılıçarslan’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Mesela, devlet yeni korona tedbirleri açıklayınca bunu sosyal medyalarında duyuran belediye başkanlarının dilinden başlayabilirim. Şunu yazdı mesela bir büyükşehir belediye başkanı: ‘Tramvaylara, özel halk otobüslerine, belediye otobüslerine, minibüslere, taksilere maskesiz binemeyeceksiniz. Aksi halde görevlilerimiz ve diğer yolcularımız sizi uyaracaktır. Lütfen uyalım.’

Yahu bu nasıl dil? Zabıta mısın sen? Bir ‘geçmiş olsun’ yaz. Bir ‘birlikte atlatacağız’ de. Zaten senin görevlilerin işini yapacak. Yönettiğin insana parmak sallamayı kimde gördün? Kendini ‘biz sosyal medya uzmanıyız’ diye tanıtan dolandırıcılara güvenirsen olacağı budur işte. Seni zabıta yerine koyarlar. Her ay başkanın önüne rapor da getiriyorlardır üstelik bu sosyal medya madrabazları. ‘Efendim bu ay bizi bu kadar insan okudu, bu kadar insanla etkileşime girdik’ falan diye. İnsana dokunun efendim insana. Nezaketle, letafetle, güler yüzle, empatiyle insana dokunun. Boş verin bu sanal hokkabazlıkları.”

Yeni Şafak yazarından Fatma Şahin’e sert sözler: Boş verin bu sanal hokkabazlıkları

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!