Yeniçağ yazarından TELE 1’e: Kantarın topuzunu epey kaçırdılar

featured
service

İYİ Parti’ye yakınlığıyla bilinen Yeniçağ gazetesinin yazarlarından Burhan Ayeri, TELE 1’de 18 Dakika programında Merdan Yanardağ ile Prof. Dr. Emre Kongar arasındaki tartışmayı eleştirdi. Ayeri “Birbirleriyle fikir kavgası yaparken kantarın topuzunu epeyi kaçırdılar. Adeta ağız dalaşına giren bu ikiliyi hayretle izledim.” İfadelerini kullandı. Ayeri’nin hedefinde KRT de vardı.

VERYANSIN TV

İYİ Parti’nin yayın organı Yeniçağ gazetesinin yazarı Burhan Ayeri bugünkü yazısında TELE 1’de 18 Dakika programında Merdan Yanardağ – Prof. Dr. Emre Kongar arasındaki tartışmayı ele aldı. 

‘HAYRETLE İZLEDİM’

Ayeri TELE 1’de 18 Dakika programında Merdan Yanardağ – Prof. Dr. Emre Kongar ikilisini izlemeye başladım. Erken seçim tartışmaları, Fahrettin Koca’nın ‘vaka’ açıklaması, Azerbaycan-Ermenistan çatışması ve AKP’nin Libya fiyaskosu gibi konu başlıkları üzerinde konuştular. Beni şaşırtan, zıt kuşaktan ikili bu defa tartışmadılar, adeta dövüştüler. Birbirleriyle fikir kavgası yaparken kantarın topuzunu epeyi kaçırdılar. Adeta ağız dalaşına giren bu ikiliyi hayretle izledim. “ ifadelerini kullandı.

‘PRESTİJ KAYBETMESİ KAÇINILMAZ’

KRT’deki konuk seçimlerine de tepki gösteren Ayeri, “Tartışma programlarında konu seçiminde genelde başarılı bulduğum KRT, aynı başarıyı konuk seçiminde gösteremiyor. KRT eğer bu konuda daha hassas davranıp önlem almazsa, tartışılan konu hakkında bilgili olmayan konuklarla yapılacak programlarla kanalın prestij kaybetmesi kaçınılmaz olur. Son olarak orada Aydın Sezer gibi susmak bilmeyen bir konuğa tanık oldum. Analist diye tanıtılan bu kişiye tekrar tekrar  aynı şeyler söyletildi. Oysa, aynı tartışmada Prof. Dr. Mitat Çelikpala’nın daha bilgili olduğunu herkes gördü. Demek ki, boş konuşmalarla, doluları ayırmak şart.” İfadelerine yer verdi

 

Yeniçağ yazarından TELE 1’e: Kantarın topuzunu epey kaçırdılar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!