Yeniden Refah Partisi’nden ‘Cumhur İttifakı’ndan ayrılmadık’ çıkışı

Yeniden Refah İstanbul adayı Mehmet Altınöz Cumhur İttifakı'ndan ayrılmadıklarını, AKP ile geçmiş seçimde yaptıkları protokolün hayata geçmesi için ısrarcı olduklarını söyledi.

featured

Yeniden Refah İstanbul adayı Mehmet Altınöz, yerel seçim çalışmalarıyla ilgili T24’ten Murat Sabuncu’ya konuştu.

Cumhur İttifakı’ndan ayrılmadıklarını söylemesi dikkat çeken Altınöz, AKP ile son seçimde yaptıkları 30 maddelik protokolün hayata geçmesi için ısrarcı olduklarını söyledi.

‘CUMHUR İTTİFAKI’NDAN ÇIKMADIK’

Sabuncu’nun sorusu ve Altınöz’ün yanıtı şöyle:

“- Türkiye’de ciddi bir kutuplaşma var aslında. Bir tarafta muhafazakar, büyük sağ ittifak. Sizin de bir dönem içinde yer aldığınız Cumhur İttifakı

Özür dilerim bir zamanlar bulunduğunuz diyorsunuz ya biz aslında Cumhur İttifakı’ndan çıkmadık.

‘ISRARCIYIZ’

– Hâlâ kendinizi orada hissediyor musunuz?

Şöyle, protokoldeki 30 maddenin hayata geçmesi için ısrarcıyız. Bu zaten bir zaman koymak şartıyla “Efendim işte bu Cumhur İttifakı şuraya kadardı, bundan sonra bitti” gibi bir durum yok. Biz bu ülkede, ne diyorum ben konuşmamın başında da ifade ettiğim gibi, 85 milyonun saadet ve selameti için bu maddelerin hayata geçmesini istiyoruz. Bu bakımdan ısrarcıyız biz. Yani şu anda biz Cumhurbaşkanı seçmiyoruz zaten bu seçimde. Hükümet seçmiyoruz.

– Doğru mu anladım; “Cumhur İttifakı’ndan çıkmadık, o protokol maddelerinin olması için ısrar ediyoruz ama yerel seçimlere bağımsız giriyoruz” diyorsunuz.

Yerel seçimlerde belediye başkanı seçiyoruz. Beka meselesi yok. Yani biz Cumhur İttifakı içerisinde doğruya doğru, yanlışa yanlış diyen bir partiyiz. Bu bakımdan bunu da özellikle 30 maddenin hayata geçmesi için de ısrarcı olduğumuzu belirtmek istiyoruz.”

ADAYLIKTAN ÇEKİLECEK Mİ?

Altınöz adaylıktan çekileceği iddialarıyla ilgili de “Bir kere bu konuyla ilgili spekülasyon yapanları açıkçası Allah’a havale ediyorum. Elbette partimiz adına yorumlar yapılabilir. Bunlar gayet doğal ama mesela bazı kişilerin “bilgiye dayalı” diyerek bizim partimizle ilgili gerçek dışı iddialar ortaya atmasını açıkçası hem kınıyorum, doğru bulmuyorum hem de Allah’a havale ediyorum. Sonuçta biz teşkilatımızla büyük özveriyle çalışıyoruz. Biraz önce bahsettiğimiz kişilerin şartlarını da dikkate alarak bu samimi, bu ihlaslı insanların kalplerinde bir soru, üzüntü açmak isteyen olursa karşılarında beni bulur. Bu çok net. Yani yumuşak başlıysak uysal koyun değiliz. Bu gerçek dışı bilgileri yayan insanlar hadlerini bilsinler. Arazide bizimle birlikte gece gündüz, yağmur çamur demeden kendi işlerinden izin almak suretiyle bizim seçim kampanyamızda çalışan insanların gözünden bir damla yaş gelirse o zaman masaya yumruğumuzu vururuz, bunun hesabını sorarız. Onların hadlerini bilmelerini istiyorum. Onları bizimle ilgili iddiaları da ispat etmeye davet ediyorum. Bizim çekilmemiz söz konusu değil. Biz de başkasıyla alakalı herhangi bir çekilme yorumu yapmak gibi bir hakka da sahip değiliz. Yani onların da böyle bir hakkı yok.” diye konuştu.

Yeniden Refah Partisi’nden ‘Cumhur İttifakı’ndan ayrılmadık’ çıkışı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!