Yenişafak’tan faiz haberi: Ekonomiye can suyu

featured

Yenişafak gazetesi, Dolar ve Euro’ya tarihi zirvesini yaşatan faiz kararını ‘Ekonomiye can suyu’ başlığıyla gördü.

İktidara yakın Yenişafak gazetesi, Merkez Bankası’nın faiz indirme kararını ‘Ekonomiye can suyu: Merkez Bankası faizi 2 puan düşürdü’ başlığıyla gördü. Gazetenin sürmanşetten verdiği haberde şu ifadeler yer aldı:

“Merkez Bankası, faiz lobisinin baskı ve tehditlerine rağmen cesur bir kararla faizi 2 puan indirerek 16’ya düşürdü. Güçlü indirim yatırım, üretim, istihdamı artırmak isteyen işletmeler ile vatandaşların finansmana daha düşük maliyetle ulaşmasını sağlayacak. 16 ay sonra ilk kez geçen ay 1 puanlık indirime giden MB indirim serisini sürdürmüş oldu.”

Öte yandan, Merkez Bankası’nın kararının ardından Dolar ve Euro tüm zamanların zirvesini gördü. Dolar/TL 9.65 bandına geldi. Euro ise 11.20 TL’yi aştı.

Mevcut Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun eski bir Yenişafak yazarı olduğu biliniyor. Daha önce faiz yükseltme kararı veren eski başkan Naci Ağbal hakkında Yenişafak ‘Bu operasyonu kimin adına çektiniz’ manşeti atmış, ardından Ağbal görevi bırakmıştı. 

Yenişafak’tan faiz haberi: Ekonomiye can suyu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 8 ay önce

    Erdogan SOROS sayesinde iktidara geldi yani simdi Erdogan neyse Soros odur mu diyelim.Biraz devlet adami olun.Unutmayin bir mektupla papazi serbest biraktiniz.Biraz tutarli olun.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!