Yıldız Tilbe'ye destek Hasan Cemal'den geldi

Yıldız Tilbe'nin gerici ve bölücülere sahip çıkan paylaşımlarının ardından destek Hasan Cemal'den geldi.

Yıldız Tilbe'ye destek Hasan Cemal'den geldi

Şarkıcı Yıldız Tilbe'nin Cumhuriyet düşmanları Şeyh Said ve "Dersim isyanı" lideri Seyid Rıza’ya rahmet dilemesi gündem olmuştu.

Hilafet yanlısı Şeyh Sait ve Cumhuriyet'e karşı ayaklanan Seyit Rıza'nın fotoğraflarını yan yana koyarak paylaşan Tilbe, "Allahın Rahmeti üzerinize olsun" diye yazmıştı.

Bir dönem uyuşturucu madde bağımlılığıyla gündeme gelen Tilbe’ye vatandaşlar sert tepki göstermiş “vatan haini” olduğunu belirtmişlerdi.  Tilbe, bu sözlere "Ben mi Vatan hainiyim? Vatan hainleri, Vatana ait her değeri kültürü dili dini milleti kişiyi ağacı suyu toprağı hain görürler Vatan hainleri ,tarihide ingilizlerin ve yabancı ülkelerin yazdıkları yalan yanlış bilgilerden öğrenirler. Ben Türkiye Cumhuriyetiyim her şeyiyle her şeyimle" diye yanıt verdi.

Yıldız Tilbe'ye Fatih Tezcan, İsmail Kılıçarslan gibi isimlerden destek gelmişti.

HASAN CEMAL’DEN DESTEK

Yıldız Tilbe’ye bir  başka destek liboş Hasan Cemal’den geldi. T24’deki köşesinde “’Vatan haini’ Yıldız Tilbe'ye mektup; canını fazla sıkma!” başlıklı bir yazı kaleme alan Cemal, yazısında Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlarının yalanlarını tekrarlayarak Yıldız Tilbe'den farklı kafada olmadığını gösterdi.

Cemal yazısını şu satırlarla bitirdi:

"Evet, Yıldız Tilbe; Canını fazla sıkma. Şunu da yaz bir kenara: Tarihimizdeki acılarla, kırımlarla, soykırımlarla yüzleşemediğimiz sürece, "resmi tarih"in bizi yalanda yaşatmak isteyen sayfalarından hesap soramadığımız sürece, bu güzel memlekete barış, huzur ve demokrasi gelemez. Ne yazık ki öyle.”