Yılmaz: CHP dışarıdan yönetiliyor

Eski CHP'li Öztürk Yılmaz, 'CHP dışarıdan mı yönetiliyor' sorusuna, 'Şu anki durum bu' dedi.

Yılmaz: CHP dışarıdan yönetiliyor

CHP’den ihraç edilen Öztürk Yılmaz, CHP’nin tamamen dışarıdan kurgulu bir yönetim anlayışına sahip olduğunu söyledi.

Yeni parti kurma hazırlıkları yapan emekli büyükelçi ve bağımsız milletvekili Yılmaz, CHP ile ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu. Önceki gün bir Youtube kanalında soruları yanıtlayan Yılmaz, “CHP’ye dönme şansınız olsa döner misiniz” sorusuna, “Ben bu partiye asla dönmem” ifadesini kullandı. Yılmaz şöyle devam etti:

“Çünkü bu yönetim anlayışı orayı işgal etmiş durumda ve tamamen dışarıdan kurgulu bir şey yapılıyor. Dışarıdan. Amerika PYD’ye terör örgütü demiyor, CHP de terör örgütü demiyor, Ege’de bir şey oluyor, hemen bakıyorsun Avrupa Birliği ağzından konuşuyor. Kıbrıs’ta bir şey oluyor hemen onların ağzıyla konuşuyor.”

Bu sözler üzerine “CHP dışarıdan mı yönetiliyor diyorsunuz” sorusuna Yılmaz, “Bendeki algı ve şu andaki durum bu. Yani kim yönetiyor bu partiyi? Sen devlete sahip çıkacaksın, çıkılıyor mu hayır, o projenin bir parçası oluyorsun sen” diye konuştu.

Ülkede rejimin çöktüğünü iddia eden Yılmaz, “Muhalefet ve iktidar birbirlerinin karbon kopyasıdır, aynısıdır. Alternatifi de yoktur” dedi.