'Yılmaz Özdil camiye alınmasın' çağrısına Nihat Genç'ten sert tepki

'Yılmaz Özdil camiye alınmasın' çağrısına Nihat Genç'ten sert tepki geldi. 'Aforoz' bir kilise kurumudur' diyen Genç, 'Camiye girebilmek için hangi ihaleleri üleşmeliyiz daha ne kadar yoksul halkın vergilerine çökmeliyiz' dedi.

'Yılmaz Özdil camiye alınmasın' çağrısına Nihat Genç'ten sert tepki

Diyanet sendikası Mil-Diyanet Sen, Sözcü yazarı Yılmaz Özdil’in öldüğünde camilere sokulmamasını ve cenaze namazının kıldırılmamasını istedi. Sendikanın açıklamasında Ülkemiz diktatörlükle yönetilseydi, o diktatör senin gibi terbiye yoksunu gazetecinin dilini keserdi ifadeleri kullanıldı. Açıklama büyük tepki çekti.

Yazar Nihat Genç de sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Genç şu ifadeleri kullandı:

“1. Diyanetçiler 'Yılmaz Özdil camiye alınmasın' çağrısı yapıyor. 'Aforoz' bir kilise kurumudur! Sonunda kimin şeytan kimin muteber müslüman olduğuna karar verecek kadar zıvanadan çıkmışlar ve tıpkı kilise gibi engizisyon kararları almaya başlamışlar!

2. Seyid Rıza'nın heykelini dikenler İngiliz ajanı İskilipli Atıf'ı kahraman ilan edenler deli Kadir gibi zır deli şizofrenlere 'aziz' ve 'kahraman' muamelesi yapan talancı yağmacı vahşi İslamcılar müslüman kisvesi giyinmiş bizi öz vatanımızdan kovuyor!

3. Ve yolsuzluk hırsızlık tecavüz ve kokain sevkiyatına sessiz kalanlar ve boş beleş milletin vergisiyle geçinenler camilerine dergahlarına 28 milyar dolar servetlerin sahibi Binali Yıldırım Beyler gibi nicelerini alıp bir güzel okuyup üfleyip dua edip sarıp kucaklamaları meşreplerine daha uygun olur!

4. Camiye girebilmek için hangi sapık ve ajan şeyhlerin kucağında oturmalıyız, hangi ihaleleri üleşmeliyiz daha ne kadar yoksul halkın vergilerine çökmeliyiz hangi şirketleri gaspedip üstüne oturmalıyız, camiiye girebilmek için padişahtan mı yoksa Diyanet Başkanı'nından mı icazet almalıyız?”