Yılmaz Özdil, Uğur Dündar’ın programına katılan İsmail Saymaz’a sert çıktı

featured
service

İsmail Saymaz’ın Uğur Dündar’ın sunduğu programda ‘basın’ üzerine konuşmasına Yılmaz Özdil tepki gösterdi.

VERYANSIN TV

Hürriyet muhabiri İsmail Saymaz, Tele 1’de Uğur Dündar’ın sunduğu “Demokrasi Arenası” programına katıldı.

Saymaz, koronavirüsten, Trump’ın ‘acil durum’ açıklamasına, basın özgürlüğünden ekonomiye farklı konularda ‘fikirlerini’ dile getirdi.

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, sosyal medya hesabından Uğur Dündar’ın programına katılacak olan İsmail Saymaz’a tepki gösterdi.

Özdil, şunları yazdı:

“Kriptolarla birlikte, Mustafa Kemal kitabı üzerinden hakkımdaki karalama kampanyasını başlatan, bana cevap hakkı bile tanımadan kahkahayla linç eden İsmail Saymaz, değerli ağabeyim Uğur Dündar’ın demokrasi arenasında ‘basın’ üzerine ders veriyor… Hayat dediğimiz, duygularımızdaki cam kırıkları aslında.”

İSMAİL SAYMAZ NE DEMİŞTİ

İsmail Saymaz’la Yılmaz Özdil’in Mustafa Kemal adlı kitabının 1881 adet özel olarak basılarak 2 bin 500 liraya satılmasını eleştirmişti. Saymaz, kitabı yayımlayan Kırmızı Kedi Yayınları’na “Atatürk’ü sömürüyor musunuz, istismar mı ediyorsunuz?” diye sorduğunu belirterek, “Bizi eleştirenler Atatürk duyarlılığıyla değil, Yılmaz Özdil ve Kırmızı Kedi karşıtlığıyla bize saldırıyorlar” yanıtını aldığını belirtti. Saymaz, “Benim fikrim; keşke 1881 nüsha olmasaydı, keşke saat 9’u 5 geçe gibi anlamlı bir saatte satışı olmasaydı ve 2 bin 500 lira gibi bir fiyat olmasaydı. Biz özel Mustafa Kemal baskısı deselerdi, onu da gidip alanlar olurdu.” ifadelerini kullanmıştı.

Yılmaz Özdil, Uğur Dündar’ın programına katılan İsmail Saymaz’a sert çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 2 sene önce

  Bu sey tam bir provakator..

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Sana söz hakkı verse ne diyecektin ki. Soyleyeyim: prestij kitap. Yersen lokantası. Nasıl olsa prestij kitabın ne oldugunu bilen yok. Sanki kitabın ne olduğunu bilen var da. Ulan insan buna prestij kitap demeye utanır be. Kırmızı kedi yay. Nutuk’u prestij olarak bassa bu sadece yayınevinin sömürüsü olurdu. Ama o zaman alan az olurdu. Onlar da “meşhuuur” yazarla pastayı bölüşme yoluna gittiler. Bir taşla bin kuş. Hem goy goy. Hem para. Hem gündem. Hem kitle konsolide. ayrıca bu kitabın normal baskısından (prestij kitabın tartışması yüzünden) cukkaladıkları para prestij kitaptan daha büyük. Prestijden kazandıkları devede kulaktır.

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  İsmail iyi hoş da sosyal medyaya çok oynuyor .

  Cevapla
 4. Yazıklar olsun sana yılmaz özdil, atatürk isminden rant devşir, bu kara kafalı yobaz atatürk düşmanlarına prim ver ondan sonra çık ismail saymazı eleştir, paracı herif.

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  yalan mı sacma saan seylerle tatruk uzerınden nemalanmadın mı ozdıl. ayıp degılmı sana . ıste o zamandan berı yazılarını okumuyorum . sen kım atatu yazmak kım . canan kaftancıoglu gıbı bır sahsıyetı kosen de ovmekle ataturkcu olmadıgını ıspat ettın bıle.
  ı

  Cevapla
 6. 2 sene önce

  Bu Ismail denen kadrolu provokatör her konuda uzman maasallah.Gündem ne olursa olsun ekranlarin bas kösesinde yeri hazir.Kimseye agzini açtirmiyor !

  Cevapla
 7. 2 sene önce

  Bu yazarların kendi aralarındaki değerlendirme (tartışma) beni pek ilgilendirmiyor, asıl olan bulundukları yurtsever cephedir. Asıl tavır vatan hainlerine karşı duruştur, bu anlamda bu basit konular üzerinden bu arkadaşlara söz söylemek tam da emperyalist planlara alet olmaktır. Defo aranacaksa önce kendinize sonrada en güvendiğimiz insanlara bir bakın bakalım. ODA TV’de uzun süre (10-15 yıl) eleştiri yapan ve bu eleştirileri arşivleyen biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim; kim ki yıllarca emperyalist işbirlikçisi ve kuklası FETÖ (F tipi) ve RTE iktidarının karşısında durmuş ve hala aynı tavır içerisindeyse tavizsiz yurtseverdir, millidir elleri kirli değildir, kim ki bu işbirlikçilerin tiyatral ayrılıkları sonrası birini birine yeğliyorsa onun ellerinin de çok temiz olduğu söylenemez. Bu anlamda yaklaşımlarda berraklık çok önemlidir, ATATÜRK’ün önderliğinde kurulan Cumhuriyetin temel değerlerin aşındırmaya hevesli kesimi FETO karşıtlığı yapacağım diye mazur görme gafletine kimse asla düşmemelidir. Veryansın TV’yi (Sevgili Nihat GENÇ’i) anlamaya çalışıyorum, cephe geniştir “hattı müdafaa yoktur sathi müdafaa vardır o satıh tüm Vatandır” diyen büyük devrimci önderi örnek almaya çalışmalıyız…

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!