Yılmaz Özdil, verdiği sözleri unuttu, istifa eden 3 CHP'liyi topa tuttu

2 bin 500 liraya Atatürk kitabı satan Yılmaz Özdil, CHP'deki istifalar sonrası Özgür Özel'e özenerek istifaların canlı yayında yayınlanmasına tepki gösterdi.

Yılmaz Özdil, verdiği sözleri unuttu, istifa eden 3 CHP'liyi topa tuttu

VERYANSIN TV

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, parti politikalarına yönelik sert eleştiriler yaparak canlı yayında CHP'den istifa etti.

İlgili haber: 3 CHP Milletvekili partisinden istifa etti

Üç vekilin istifasından sonra kameralar karşısında geçen Özgür Özel, bilincik cümlelerle istifa eden vekillere yüklendi. Vekillerin açıklamalarına yanıt vermek yerine istifaların canlı yayınmasını gündeme getiren Özel, "Bakan Berat Albayrak'ın istifasını 24 saat haber yapamayan kanallar nasıl canlı yayın veriyor gördünüz. Not ediyoruz" dedi.

İlgili haber: CHP'den istifalara 'Saray'lı yanıt: Not ettik

Özel'le aynı anda Sözcü yazarı Yılmaz Özdil de benzer bir mesaj paylaştı.

Binlerce liraya Atatürk kitabı satan Özdil, CHP'de Atatürk'ün adını ağzını alamayan il başkanı yerine istifa eden vekilleri hedef aldı.

Özdil, "Asrın damadımızın istifasını 48 saat haber bile yapamayan sayın medyamız, bunların istifasını koro halinde canlı yayınlarla duyuruyor... Bunlardan istifa olmaz, olsa olsa istifa’de olur!" dedi.

Aynı Yılmaz Özdil, beş yıl önce CHP'deki Atatürk'e karşı tavırlara çok sert tepki gösteriyordu.

Özdil, beş yıl önce Mustafa Kemal Atatürk'ün portresini çöp kutusuna atan CHP'li milletvekilini açıklamayan CHP'yi sert bir şekilde eleştirmişti.

Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenen Özdil, "Kılıçdaroğlu, kendisi hakkında bildiklerini açıklaması için Tayyip Erdoğan’a salı gününe kadar süre verdi. Ben de Kılıçdaroğlu’na kendi bildiklerini açıklaması için salı gününe kadar süre veriyorum. Açıkla guguk kuşu… Atatürk’ün resmini çöp kutusuna atan yeni chp milletvekili kim?" ifadelerini kullanmıştı.

Özdil yaşanan skandal karşısında sessiz kalan CHP milletvekillerine tepki gösterdi. Özdil, "Tuncay Özkan, Mustafa Balbay, Enis Berberoğlu, Utku Çakırözer, Atilla Sertel, Barış Yarkadaş, gazeteci chp milletvekilleri… Talat Atilla’nın merak ettiğini siz merak etmiyor musunuz kardeşim? Neden ölü balık taklidi yapıyorsunuz? Teğmen Mehmet Ali Çelebi, sallayıp duruyordun Mustafa Kemal’in askeriyim filan… Atatürk’ün resmini çöp kutusuna atanla aynı parti meclisinde oturuyorsun, nasıl olacak şimdi bu askerlik işi? Aykut Erdoğdu, Özgür Özel, Dursun Çiçek, İlhan Cihaner, Akif Hamzaçebi, Aytuğ Atıcı… Bu kadar mı biat ettiniz arkadaş? Bu kadar mı ödünüz kopuyor konuşmaya? Atatürk’ün resmini çöp kutusuna atan Akp milletvekili olsa, ortalığı ayağa kaldırmaz mısınız?" dedi.

Özdil'in yazısında şu ifadeler yer almıştı:

Gazeteci Talat Atilla, internet haber sitesi Türktime’da duyurdu. Şehitler, ölümler derken, bir türlü yazmaya fırsat bulamadık.

*

Yeni chp milletvekillerinden biri TBMM’deki odasının duvarında bulunan Atatürk resmini indiriyor, çöp kutusunun yanına koyuyor, “artık yeni şeyler söylemek lazım” diyor. Atatürk eski yani… Bunlar yeni chp… Aylin Nazlıaka ve bazı chp milletvekilleri bu kepazeliğe şahit oluyor, meclis kulisinde sohbet ederken öbür milletvekillerine anlatıyor. Ancak… Atatürk resmini çöp kutusuna atan milletvekilinin ismini söylemiyor. Talat Atilla bu mevzuyu öğreniyor, yazıyor. Vay sen misin… Talat Atilla’ya Aylin Nazlıaka tarafından 100 bin liralık dava açılıyor, savcılık marifetiyle bilgisayarına ve cep telefonuna el konulması, Türktime sitesinin kapatılması talep ediliyor.

*

Atatürk’e her türlü iğrenç hakareti yağdıran şeriatçı gazeteye taziye mesajı göndereceksiniz… Atatürk’ün resmini kim indirdi diye soran gazeteciyi mahkemeye vereceksiniz, öyle mi?

*

Yok öyle!

*

Para cezasıyla tehdit etmek, bilgisayarına el koydurmak, siteyi kapattırmak filan… “Diktatör bozuntuluğu”na mı özendiniz?

*

Tuncay Özkan, Mustafa Balbay, Enis Berberoğlu, Utku Çakırözer, Atilla Sertel, Barış Yarkadaş, gazeteci chp milletvekilleri… Talat Atilla’nın merak ettiğini siz merak etmiyor musunuz kardeşim? Neden ölü balık taklidi yapıyorsunuz?

*

Aylin Nazlıaka’yı ısrarla arayıp soruyorum, Atatürk’ün resmini kimin indirdiğini söylemiyor. Aylin Nazlıaka bunun karşılığında mı parti meclisine sokuldu? Konuşmasın diye mi ödüllendirildi?

*

Hatta deniyor ki… Aylin Nazlıaka’yla beraber, Atatürk’ün resmini çöp kutusuna atan milletvekili de parti meclisine sokuldu. Doğru mu?

*

İzmir milletvekili Aytun Çıray, sırf bu rezilliği protesto etmek için parti meclisine aday olmadığını açıkladı. Haluk Koç, Veli Ağbaba, Bülent Tezcan, sizler hangi yüzle o koltuklara kuruluyorsunuz?

*

Hatırlarsınız… Dün toprağa verdiğimiz rahmetli Kamer Genç, meclis kürsüsüne çıkıyor ve Atatürk’ü yok saymaya çalışanlara “Atatürk olmasaydı siz hangi devletin vatandaşı olurdunuz?” diye soruyordu. Atatürk olmasaydı, siz hangi devletin milletvekili olurdunuz?

*

Teğmen Mehmet Ali Çelebi, sallayıp duruyordun Mustafa Kemal’in askeriyim filan… Atatürk’ün resmini çöp kutusuna atanla aynı parti meclisinde oturuyorsun, nasıl olacak şimdi bu askerlik işi?

*

Aykut Erdoğdu, Özgür Özel, Dursun Çiçek, İlhan Cihaner, Akif Hamzaçebi, Aytuğ Atıcı… Bu kadar mı biat ettiniz arkadaş? Bu kadar mı ödünüz kopuyor konuşmaya? Atatürk’ün resmini çöp kutusuna atan Akp milletvekili olsa, ortalığı ayağa kaldırmaz mısınız?

*

Hdp kongresinde bile Atatürk posteri vardı. İbrettir. Atatürk’ün resmini çöp kutusuna atanı açıklamazsanız, insan içine nasıl çıkacaksınız?

*

Size oy verenleri şapşal mı zannediyorsunuz? Unutulur gider diye mi düşünüyorsunuz? Bu pespayeliği yurttaşlara duyurmayacağımızı, yanınıza bırakacağımızı mı sanıyorsunuz?

*

Siz bizi halk tv mi zannettiniz emmioğlu?

*

Atatürk’ün resmini çöp kutusuna atan milletvekilini, bizzat parlatan, pohpohlayan… Sonra da bu utanmazlık hiç konuşulmasın, öğrenilmesin, sorgulanmasın diye üstünü örtmeye çalışan… Goygoycu halk tv gibi davranacağımızı mı sanıyorsunuz?

*

Kılıçdaroğlu, kendisi hakkında bildiklerini açıklaması için Tayyip Erdoğan’a salı gününe kadar süre verdi. Ben de Kılıçdaroğlu’na kendi bildiklerini açıklaması için salı gününe kadar süre veriyorum.

*

Açıkla guguk kuşu…