Yılmaz Özdil’e 5 milyon dolar teklif eden hangi medya grubu

Yılmaz Özdil'in 'Sözcü’yü bırakıp kendi gruplarına geçmem için bana 5 milyon dolar teklif etti' iddiasındaki medya grubunun Demirören medyası olduğu iddia edildi.

Yılmaz Özdil’e 5 milyon dolar teklif eden hangi medya grubu

Türk medyasının geride bıraktığımız haftada en çok konuşulan konularından biri Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’la, Sözcü Gazetesi’nin sivri dilli yazarı Yılmaz Özdil arasındaki polemik oldu.

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, Tele1 ekranlarında katıldığı ‘Mercek’ programındaki “Yandaş bir medya grubu, Sözcü’yü bırakıp kendi gruplarına geçmem için bana 5 milyon dolar teklif etti” iddiasında bulundu.

Özdil ayrıca bu teklife Kırmızı Kedi Yayınevi sahibi Haluk Hepkon’un da şahit olduğunu açıkladı.

Bu iddianın ardından Ahmet Hakan, köşesinden Özdil’i hedef aldı ve “Müritlerinin söylediği her şeye gözü kapalı inanacağından o kadar emin ki Yılmaz Özdil. ‘Küsuratlı sallayayım ki inandırıcı olsun’ demeye bile ihtiyaç duymuyor” ifadelerini kullandı.

Hakan bir sonraki yazısında yine aynı konuya değindi ve bir arkadaşından “kim bu teklifi yapan” sorusunu sormak yerine küsurat göndermesi yaptığı için fırça yediğini dile getirdi.

Hakan’ın köşesinde, “Yazdığım her yazıda muhakkak eleştirecek bir şeyler bulan arkadaşım, “Yahu transferlerde küsuratlı rakam mı olur? Bunu yazacağına adama ‘Kim bu teklifi getiren’ diye sorsana” diye fırça attı bana. Fırçanın etkisiyle yazıyorum: Yılmaz Özdil! Kim sana 5 milyon dolar teklif etti? Niye açıklamıyorsun? Kimmiş bu yandaş? Yandaşı kollayacak değilsin ya… Açıkla gitsin. Biz de öğrenelim” ifadeleri yer aldı.

Medyarada’da yer alan habere göre Hakan’ın Özdil’le girdiği bu polemik özellikle Demirören ailesinde büyük bir rahatsızlık yarattı.

İddiaya göre Yılmaz Özdil’in kapısını çalıp bu teklifi götüren kurum Demirören Medya idi.

Hürriyet’i merkezdeki çizgisinden çıkarıp hükümete ve özellikle Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yakınlaştıran Hakan’ın bu yazılarıyla patronunun canını sıktığı iddia edildi.