Yılmaz Vural ikna edemedi; Ricardo Gomes oyuna girmeyi reddetti

Süper Lig'in 39. haftasında Fenerbahçe'ye konuk olan BB Erzurumspor yedek kulübesinde ilginç bir olay yaşandı.

Yılmaz Vural ikna edemedi; Ricardo Gomes oyuna girmeyi reddetti

BB Erzurumspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, geçtiğimiz hafta içi oynanan Medipol Başakşehir mücadelesine göre ilk 11’de iki değişiklik yaparak Fenerbahçe karşısına çıktı. Tecrübeli teknik adam, cezalı Emrah Başsan’ın yerine Novikovas’a, Ricardo Gomes yerine ise en uçta Oltan Karakullukçu’ya şans verdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısında ise ilginç bir olay yaşandı. BB Erzurumspor'un hücum oyuncularından Ricardo Gomes, 60. dakikada oyuna girmeyi reddetti. Yılmaz Vural, oyuncusu ile bir süre konuştu ancak ikna edemedi. Bunun üzerine Yılmaz Vural, Cenk Ahmet'in yerine Bogdan Butko'yu oyuna dahil etti. 

Fenerbahçe karşısında yedek başlayan Ricardo Gomes, bu sezon BB Erzurumspor formasıyla 30 maça çıktı ve bunların 26'sına 11'de başladı.

Görüntü Bein Sports'tan alınmıştır

YILMAZ VURAL'DAN KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Ricardo Gomes'in oyuna girmediği anlar ile ilgili maçtan sonra yayıncı kuruluşa konuşan Yılmaz Vural, "Yabancıyı serbest bırakmak isteyen zihniyete sesleniyorum. 2 ay paralarını almasınlar, takımın içinde olduğunu unutup UEFA'ya şikayete gidiyorlar. Ben de çoğu zaman alamadım. Biz ne yapalım?" dedi.

"Ricardo Gomes'ten rica ettim, sana ihtiyacımız var oyuna gir dedim. Girmem dedi. Yabancı futbolcular burayı dingonun ahırı sanıyor"

"Bir başka oyuncuyu oyundan çıkardık diye bana soyunma odasına küfür etmiş. Bana bir de? Küfür! Ulan burası dingonun ahırı mı? Allah sabır veriyor. Birkaç sene önce olsa adam gibi döversin"

YILMAZ VURAL'IN MAÇLA İLGİLİ DEĞERLENDİRMESİ

"3-3 bitebilirdi maç. Dakika 5. Ben hep VAR'dan yana konuşmuşumdur ama bu VAR'ın ne olduğunu hala anlayamadık. Üstünden pozisyon geçiyor, dönülüyor, bakılıyor. Oyuna adapte olmaya çalışırken gol yiyorsunuz. 14. dakikada 3-0 geridesiniz. Bu dağılmışlıkla ilk yarı pozisyon bulamadık. İkinci devre oyuna karakter koymak zorundaydık. Böyle olmaz. Karakter koyduk da. İkinci yarı 5 pozisyonumuz var. Bunları değerlendiremedik. Özgür diye bir genci soktuk alt yapıdan. Ne mutlu ki böyle bir genci futbola kazandırdık. Yavrum, kutluyorum. Yolu açık olsun. Ben gol diye ayağa kalktım iki pozisyonda ama yandan çıkmış. İki golü atsak Fenerbahçe son 15 dakika oyunda değildi; çok yoruldular. Pozisyon bulduk ama sonuç eşittir 3-1 mağlubiyet. Üzülüyor insan tabii ki. İkinci devredeki oyun için arkadaşlarımı kutluyorum."