Yılmaz Vural: Kulüplerimiz hobi olarak yönetiliyor!

Teknik Direktör Yılmaz Vural, konuk olduğu programda futbolumuz, A Milli Takım, Süper Lig ve basketbol hakkında konuştu.

Yılmaz Vural: Kulüplerimiz hobi olarak yönetiliyor!

Yılmaz Vural Süper Lig’in kalitesini eleştirdi A Milli Takımımıza övgüler dizdi.

Yılmaz Vural’ın konuşmasından bazı bölümler şöyle:

Bir şeyin başına ‘yeni’ getirmekle bir şey değişmez. Kafalar değişmeli ‘yeni’ kafalar olmalı. Kim yanacaksa yansın. Bu anlamda ben çok mutlu oluyorum milli takımımızla. Hepsi yıldız… Merih… Çağlar… Çok yakın zamanda Avrupa’da çok daha iyi yerlere gelecek. Umut bir kaç yıl önce Bolusupor’daydı. Zeki Bursaspor’un altyapısındaydı. Avrupalılar bulup alıyor. Merih Fenerbahçe altyapısında yetişti. Kendi olanaklarıyla gitti. Okay, Kaan ve Yusuf… Dolaysıyla yeni bir oynama kültürü oluştu. Oynama kültürü farklılaşmaya başladı. Şu savunmaya bakar mısınız? Yediği gol 3! Kaymakamlık kupasında oynamıyorlar Avrupa Şampiyonası maçları oynadıkları maç bunlar.

Tabi en çok katkı veren arkadaşım Şenol Güneş. Maçtan sonra mesaj attım o da bana yanıt verdi.

Bunu ben tek başıma düzeltemem diyor. Dediklerine bakın anlarsınız. Hem idari anlamda hem teknik anlamda bu işi seven bir yöneticimiz var.

Antrenör yetiştiremiyoruz, profesyonel yöneticiyi bir türlü yetiştiremedik. Hobi olarak yönetiyorlar

Ama her şey çok iyi olacak. Avrupa’nın üçüncü ekonomisiyiz. 30’a yakın stad bitiyor, en taze stadlar bizde. 18 milyon gencimiz var. Bu o kadar güç değil yani yeni! Bu potansiyeli kullanmamız lazım.

Anadolu takımı şampiyon olur mu; zor. Onlar hem istikrar göstermiyor hem onlar da böyle düşünmüyor. Bizim Fransa’yı 2-0 sıfır yenmemiz gibi oynamaları lazım. Futbolun kurallarıyla doğru oynadık, doğru savunduk doğru saldırdık. İsmi ne olursa olsun iyi oynayan kazanıyor tabi. Hiç alışılmış tablo değil tabi bugün Süper Lig’deki sıralama. Düşünün Trabzon en son 1988’de şampiyon odu gerisi hep bunlar.

Bu sene bir şeyler oldu tabi ama bu bir görüntü; onlar ilk üçte yerlerini alacaklar, o üç büyük dediğimiz takımlar.

Türkiye liginin hali bu. Puan anlamında çok heyecanlı bir lig ama bir bizim derbiyi seyrediyorsunuz bir orta düzey iki İngiliz takımını seyrediyorsunuz çok fark var. Bunun bozulması lazım. Bu durum uygulamadan mı kaynaklanıyor soru işareti bu.

Ben genellikle Mart aylarında iş buluyorum. Sağ olsun takımlarımız beni pek düşünmüyor.