Son dakika YKS ek tercih sonuçları açıklandı!

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın ardından herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen adaylara tanınan ek yerleştirme işlemleri geçtiğimiz tamamlandı.

Son dakika YKS ek tercih sonuçları açıklandı!

YKS ek tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Üniversiteye yerleşebilmek için tercih bildiriminde bulunan öğrenciler ek tercih sonuçlarına göre kayıt hakkı kazanıp kazanamadığını merak ediyor. Peki, YKS ek tercih sonuçları sorgulama nasıl yapılır?  İşte sonuc.osym.gov.tr sayfası ile YKS ek tercih sonuçları sorgulama…

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYIN

YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA KAYIT İŞLEMLERİ

Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 23-25 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt tarihleri, adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında da yer alacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi, 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer almaktadır.