Youtube ve Gmail'e erişim sorunu yaşanıyor

Youtube'a masaüstü ve mobil telefonları üzerinden platforma girerek video izlemek isteyen kullanıcılar erişim sağlayamıyor. Video açmak isteyen kullanıcılar, video açıldıktan sonra oynatmama problemiyle karşılaşıyor. Birçok kişi internette 'youtube çöktü mü' sorusunun yanıtını arıyor...

Youtube ve Gmail'e erişim sorunu yaşanıyor

Milyonlarca kişinin girdiği video izleme kanalı Youtube çöktü... Birçok kişi Youtube’a girmeye çalıştı ancak ekranda böyle bir görüntü ile karşılaştı:

Sorunun Türkiye bazlı değil küresel bir sorun olduğu Down Detector haritasında da yerini aldı.

Down detector haritasına göre saat 14:00’ten itibaren kullanıcılar Youtube’a girişte sorun yaşamaya başladı.

YOUTUBE'UN YANI SIRA GOOGLE'IN DİĞER HİZMETLERİ DE ETKİLENDİ

Youtube'un yanı sıra Google'ın diğer hizmetleri arasında yer alan gmail, arama butonu da gecikmeden etkilendi. 

Google servislerinde yaşanan sorun tüm dünyada internet kullanıcılarını etkiledi. Youtube’ın yanı sıra diğer Google hizmetlerinde de (Google Drive, Google Play, Gmail, Google ADS, Google Adsense, Google Admob) sorun yaşandı.

GİZLİ SEKMEDE ÇALIŞIYOR

Youtube'un gizli sekmede çalışması nedeniyle sorunun asıl kaynağının gmail olduğu söylenebilir. Youtube'a gmail girişi yapmayan kullanıcılar video hizmetlerine ulaşabiliyorlar.

YOUTUBE'DAN AÇIKLAMA

Youtube'dan saat 15:09'da yapılan açıklamada, "Şu anda birçoğunuzun YouTube'a erişim konusunda sorun yaşadığının farkındayız. Ekibimiz bunun farkında ve araştırıyor. Daha fazla bilgi alır almaz sizi burada bilgilendireceğiz" ifadeleri kullanıldı.

DownDetecter’a göre, Avrupa, Avustralya, ABD'nin doğu kıyıları, Afrika, Güney Amerika ve Asya bölgelerinden kullanıcılar Google servisleri ile ilgili şikayette bulundu.

DÜNYADA GÜNDEM OLDU

Youtube’nin çökmesi dünya genelinde sosyal medyada konuşulan konu oldu. Binlerce kişi anında Twitter’da konu ile alakalı paylaşım yaptı.