YPG/PYD’de çözülme başladı: 24 terörist teslim oldu

Fırat'ın doğusuna yönelik Barış Pınarı Harekatı başarıyla devam ederken, çaresiz kalan teröristler silahlarını bırakıp, kaçmaya başladı. Terör örgütü YPG/PYD üyesi 24 terörist ise güvenlik güçlerine teslim oldu.

YPG/PYD’de çözülme başladı: 24 terörist teslim oldu

Fırat’ın doğusunun teröristlerden arındırılmasına yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı 5’inci gününe girdi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgilere göre, TSK birliklerinin bölgedeki ilerlemesi sürerken, köşeye sıkışan teröristler de kaçmaya başladı.

Barış Pınarı Harekatı başarıyla devam ederken, çaresiz kalan teröristler silahlarını bırakıp, kaçmaya başladı.

Terör örgütü YPG/PYD üyesi 24 terörist ise güvenlik güçlerine teslim oldu.

Terör örgütü YPG/PYD üyesi 24 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu. Türk askeri, teslim olan teröristlere yiyecek verdi.

Türk askeri, teslim olan terör örgütü üyelerine kumanyalarından verdi. Terör örgütü üyeleri, ardından ifadeleri alınmak üzere birliklere götürüldü.

Terör örgütünden kopmaların artması üzerine, örgüt liderlerinin ‘infaz’ dahil çeşitli yöntemlere başvurdukları da belirtildi.

‘BAZILARI IŞİD MİLİTANI’ İDDİASI

Öte yandan, teslim olan teröristlerle ilgili yeni bir iddia ortaya çıktı. Yenisafak.com’un güvenlik kaynaklarına dayandırarak aktardığı habere göre, teröristlerin bazılarının IŞİD militanı olduğu ve PKK tarafından silahlandırılıp Tel Abyad’a gönderildiği öne sürüldü.