YSK’dan ‘Isparta’ ve ‘Çorum’ kararı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), CHP'nin Isparta Aksu ilçesinde 'seçimler yenilensin' talebi ve MHP'nin Çorum Uğurludağ ilçesinde oylar yeniden sayılsın' talebini reddetti.

featured

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin ardından itiraz süreci devam ediyor. Siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına yaptıkları itirazların ardından YSK’ya gelen itirazlar, kurul tarafından değerlendirilerek karara bağlanıyor.

Bu çerçevede MHP Uğurludağ İlçe Başkanlığı temsilcileri, 7 bin 67 seçmenin oy kullandığı 35 sandıkta oyların tekrar sayılması için itirazda bulundu. YSK’da bugün yapılan toplantıda MHP’nin talebi reddedildi. Çorum’un Uğurludağ ilçesinde AKP’li Remzi İpek, seçimi 13 oy farkla MHP’li Zeki İpek’in önünde kazanmıştı.

YSK’nın bugün yapılan kurul toplantısında, CHP tarafından Isparta’nın Aksu ilçesinde seçimin tekrarlanması için yapılan itiraz da reddedildi. İlçede mevcut belediye başkanı AKP’li Veli Kahraman ile CHP’li Mehmet Çetin arasında geçen seçimin galibi 1 oy farkla belirlendi. Resmi olmayan sonuçlara göre, seçimi kazanan Veli Kahraman oldu. (DHA)

YSK’dan ‘Isparta’ ve ‘Çorum’ kararı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!