Yunan basınından acil durum uyarısı! ‘Türk İHA’larına karşı acilen silahlanmalıyız’

Ege ve Doğu Akdeniz'de çok sıklıkla faaliyet gösteren Bayraktar sınıfı İHA'lar Yunanları tedirgin etti. Yunan basını, söz konusu İHA'lara karşı acilen savunma silahı alınması gerektiğini yazdı.

Yunan basınından acil durum uyarısı!  ‘Türk İHA’larına karşı acilen silahlanmalıyız’

Yunanistan’ın, Türk İnsansız Hava Araçlarından (İHA) büyük rahatsızlık duyduğu, bu İHA’lardan kurtulmak için acilen karşı savunma silahlarına ihtiyaçları duyduğu belirtildi. Yunan basını da bu çağrıyı yazdı.

Yunanistan’da yayın yapan Veteranos adlı internet haber sitesinde yer alan bir haberde, Yunanistan’ın Türk İHA’larına karşı mücadele etmek için acilen savunma silahlarına ihtiyaçları olduğunu yazdı.

Yunan sitesinde yer alan haberde, “Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait insansız hava filosunda bulunan Bayraktar sınıfı İHA’ların toplamda 3 bin uçuş saatini tamamladığı ve özellikle Dalaman’la Çanakkale bölgesinde bu İHA’ların faaliyetlerinin koordine edildiği” belirtildi.

“Türklerin özellikle Ege ve Doğu Akdeniz’de bu İHA’ları çok büyük sıklıklarla kullandığı” vurgulanan haberde “Türklerin bu uygulamalarına karşılık Yunanistan’ın acilen bu İHA’lara karşı savunma silahlarına ihtiyacı olduğu” ifadeleri kullanıldı.

Hem terör örgütlerine hem de Ege ve Doğu Akdeniz’de faaliyetlerini yürüten Bayraktar tipi İHA’ların oldukça etkili olduğu biliniyor.