Yunan general, Suriye harekatını üzerine alındı!

TSK'nın Suriye'nin kuzeyindeki terör üslerine yönelik Pençe-Kılıç Harekatı Yunanistan'ın da gündeminde. Yunanistan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Floros, “Bir gece ansızın gelebiliriz” sözü üzerinden Türkiye'yi hedef aldı.

featured

Yunanistan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Konstantinos Floros ülkede düzenlenecek olan Silahlı Kuvvetler Günü kutlamaları nedeniyle yaptığı konuşmada Türkiye’ye göndermelerde bulundu.

Orgeneral Konstantinos Floros, ülkelerine savaş açmayı düşünenlerin yeni bir ‘Maraton’la karşı karşıya kalacağını iddia etti.

Türkiye’nin açıklamalarına ve Türkiye’deki üst düzey analistlerin Ankara’nın Suriye ve Kuzey Irak’taki operasyonunun “Yunanistan’a bir mesaj” olduğu yönündeki açıklamalarına vurgu yapan Floros, bu sözlerinin Türkiye’ye dolaylı bir yanıt olduğunu belirtti.

Sözcü’nün aktardığına göre, Yunanistan’ın önde gelen yayın organlarından protothema.gr haber sitesinin okuyucularına duyurduğu haberde, “Yüksek moral, profesyonellik, kararlılık, sarsılmaz irade ama her şeyden önce silahlarınızın gücü ve ruhunuzun ateşi, bizi kim tehdit ederse etsin, Yunanistan’ın güçlü, özgür ve bağımsız kalacağının en iyi garantisidir. Ne zaman isterlerse gelmeye karar verirler” ifadelerini kullandı.

‘GELMEK GİBİ ÖLÜMCÜL BİR HATA…’

Floros konuşmasının devamında ise “Barış istiyoruz ve bunun için çalışıyoruz, ama kim ‘gelmek’ gibi ölümcül bir hata yaparsa, yeni bir Maraton, yeni bir Salamis ve yeni bir 731 ile karşı karşıya kalacağını önceden bilsin. Eminim ki her bir Yunanlı geçmişte pek çok kez olduğu gibi ülkesini korumak için iyi mücadele verecek. Bir toprak zerresi için, bir kaya için, bir Yunan taşı için bile… Çünkü biz onlara sahip olmak için ağır bir bedel ödedik” dedi.

MARATON SAVAŞI NEDİR?

Yunanistan’a birinci Pers saldırısı sırasında, MÖ 490 yılında Platea’dan gelen destek birliğiyle takviye edilmiş Atina kuvvetleri ile General Datis komutasındaki Ahameniş Ordusu arasında Maraton Ovası’nda gerçekleşen bir muharebe.

Pers Ordusu’nun yenilebileceğini gören Yunanlar, Perslere karşı daha bir özgüvenle savaşmıştır.

Yunanlılar, Perslere karşı alınan zaferin bir bakıma Maraton Muharebesi ile başladığına inanmaktadır.

Yunan general, Suriye harekatını üzerine alındı!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. Ay yarıldım!Len floransa rahat ol ne öyle maratondu filan.Biz Pers değiliz Türk’üz.Biz gelirken gider giderken geliriz.Biz de anlamıyoruz niye böyle bir de seni mi yoracağız anla da anlat diye?Otur paşa paşa kahveni iç!

    • 2 hafta önce

      Eksik konuşmuş palikarya. 400 yıl bizler tarafından yönetildiler. 200 yıldır yönetemediler, yine yönetilecekler.

  2. 2 hafta önce

    Tabi efendim.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!