İstanbul’da kar yağışı başladı… İşte yurttan kar manzaraları

featured
service

Kar yağışı Türkiye’yi yavaş yavaş etkisi altına almaya başladı. Bazı iller resmen beyaza büründü. Sabah saatlerinde Çatalca’nın Elbasan köyü’nde mevsimin kar yağışı görüldü.

Meteorolojinin uyarısının ardından İstanbul’da beklenen kar yağışı dün gece başladı. Silivri’nin Kadıköy Mahallesi’nde akşam saatlerinde Sulu bir şekilde etkili olan kar yağışının ilerleyen saatlerde daha da etkili oldu. 

Sabah saatlerinde ise Çatalca’nın Elbasan köyü’nde mevsimin kar yağışı görüldü.

BİLECİK’TE KAR KALINLIĞI 15 SANTİMETRE

Bilecik’te yüksek kesimlerde kar kalınlığı 15 santimetreye ulaştı. Kentin merkez, Pazaryeri, Söğüt ve Bozüyük ilçelerinin yüksek kesimlerinde dün sabahtan itibaren kar yağışı etkili oluyor. Pazaryeri ilçesinin yüksek rakımlı köylerinde kar kalınlığı 15 santimetreyi buldu. Güde, Sarıdayı, Bozcaarmut ve Dülgeroğlu köylerinde de yağış etkili oldu. Beyaz örtüyle kaplanan köylerde seyirlik görüntüler ortaya çıktı.

BALA’DA KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLDU

Ankara Bala’nın yüksek kesimlerinde sabah erken saatlerde başlayan kar yağışı akşama doğru ilçe genelinde de etkisini arttırdı.

Yoğun kar yağışının ardından evlerin, tarlaların ve arabaların üstü beyaz örtüyle kaplandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Bala Belediyesine ait kar küreme araçları ana arterlerde ve ara sokaklarda kar küreme çalışması yaptı. Don olayına karşı yollar ve kaldırımlar tuzlanırken, vatandaşların ve sürücülerin dikkatli olması yönünde uyarılarda bulunuldu. 

BOLU DAĞI’NDA KAR YAĞIŞI

Bolu Dağı’nda gece saatlerinde kar yağışı başladı. Bolu Dağı’nın D-100 yolu geçişinde kar yağışı nedeniyle Karayolları ekipleri, kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı. Küreme çalışmasıyla yolda kar tutmazken, bazı alanlar ise beyaz örtüyle kaplandı, kar kalınlığı 10 santimetreyi aştı. Yağış nedeniyle ulaşımda aksama olmadı.

KOCAELİ’NİN YÜKSEK KESİMLERİNDE ETKİLİ OLDU

Kocaeli’nin yüksek kesimlerinde dün gece başlayan kar yağışı bugün aralıklarla etkili oldu. Özellikle Kartepe ve Gölcük’te yüksek kesimler karla kaplandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri, Kartepe kayak merkezi ve çevresindeki yerleşim alanlarına ulaşımı sağlayan yollarda ve Gölcük Eriklitepe Tabiat Parkı yolunda kar küreme çalışması yaptı. Yollar ulaşıma açık tutulurken, karla kaplanan ormanlık alanlarda güzel görüntüler oluştu.

İşte yurttan kar manzaraları…

İstanbul’da kar yağışı başladı… İşte yurttan kar manzaraları

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!