Yurtdışındaki Türkler operasyondan memnun, bilet fiyatlarından şikayetçi

Yurtdışında turizm, öğrenim ve iş seyahati gibi nedenlerle geçici süreliğine bulunup, salgın nedeniyle Türkiye’ye dönemeyen vatandaşlar için İngiltere, Fransa, İspanya ve Çekya gibi ülkelerden THY uçak kaldıracak. Taleplerin de fazla olduğu öğrenildi. Ancak Türkiye’ye dönecek olan vatandaşlar THY’nin istediği uçak bilet ücretlerinin fazlalığından şikâyetçi.

Yurtdışındaki Türkler operasyondan memnun, bilet fiyatlarından şikayetçi

Veryansın Tv
Koronavirüs salgınından dolayı yurtdışında kalıp, Türkiye’ye dönemeyen Türkler için uçak seferleri ayarlandı. Buna göre, Fransa’nın 4 bölgesinden 23 Nisan’da, Çekya’dan 21 Nisan’da ve İspanya’da 20 Nisan’da kalkacak şekilde uçaklar ayarlandı.
Cumhurbaşkanlığının talimatı üzerine Dışişleri Bakanlığı THY ile eşgüdüm halinde yürüttüğü planlanan uçuşlarla ilgili Türk vatandaşları memnun ancak uçak biletlerinden şikayetçi. Biletlerin ücretsiz olmasını bekleyen ancak normal bilet ücretlerinden bile fazla rakamlarla karşılaşan vatandaşlar tepki gösterdi.
Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre, İngiltere ve Çekya’dan uçacak olanlar için yaklaşık 2 bin TL, İspanya’dan gelecek olan vatandaşlar için yaklaşık 2 bin 750 TL ücret istendiği öğrenildi.
Özellikle öğrencilerin ekonomik olarak sıkıntı çektiği belirtildi.
Öte yandan yurtdışından gelen tüm vatandaşlara 14 gün karantina uygulanacak.