‘Z kuşağı’ anketinde öne çıkan iki parti

Alf Araştırma'nın "Z Kuşağı oy tercihleri" adlı anketinde ilk iki sırada Millet İttifakı partileri yer aldı. Zafer Partisi ve Türkiye Değişim Partisi beklentilerin üzerinde çıktı.

featured

Alf Araştırma’nın son anketine göre, “Z kuşağı” olarak tanımlanan grupta birinci parti yüzde 30,3 ile CHP oldu.

27-30 Ekim tarihleri arasında yapılan araştırmaya 17-26 yaş aralığındaki 2 bin 120 kişi katıldı. Katılımcılara “Bu pazar milletvekili seçimi olsa kime oy verirsiniz?” diye soruldu.

Ankette hata payının +/- yüzde 2,6 olduğu belirtilirken, kararsız oyların dağıtıldığını ifade edildi.

Araştırma sonuçlarına göre seçmenlerin yüzde 30,5’i oyunu CHP’ye atacağını söyledi. CHP’yi yüzde 15,1 ile İYİ Parti takip etti.
Genç nüfus üzerinde yapılan ankette AKP yüzde 11,9 ile üçüncü parti oldu. Zafer Partisi ise yüzde 9,1 ile dördüncü sırayı aldı.

Ankette HDP yüzde 8,7, MHP yüzde 5,1 puan olarak gözlemlendi.

Mustafa Sarıgül’ün kurduğu Türkiye Değişim Partisi yüzde 4,4, Deva Partisi yüzde 4,2, Gelecek Partisi ise yüzde 3,9 olarak gözüktü.

Yeniden Refah yüzde 2,9, Memleket Partisi ise yüzde 1,8 oranında kaldı. Diğer partilerin oranı yüzde 2,6 olarak ölçüldü.

‘Z kuşağı’ anketinde öne çıkan iki parti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 3 ay önce

  İki bin kişi ile anket mi olur!? Kiminle, hangi ilde, öğrenci mi, çalışan mı, boşgezen mi? İsim yapmak için anket oluşturmuşlar sizde sayfa doldurmak için haber yapmışsınız. Ne iletişim bilgileri var, kimin yönettiği belli değil. Belki 50 sitede aynı haber, bir yerlerden servis ediliyor. Bunlara uymayın, kanmayın…

 2. 3 ay önce

  Nerde yapmışlar anketi?

 3. 3 ay önce

  Genel seçimlerde %3’ün altında oy alan partiler kapatılsın. Evet belki her seçmenin istediği partiye oy verme hakkı var ama seçime giremeyen 91 parti var şu anda ve boş yere para alıyorlar hazineden, yani bizden!

 4. 3 ay önce

  Anlaşıldı gençler de Atatürk ilke ve inklaplarından uzak

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!