Zafer Partisi’nde iki il başkanı istifa etti

Zafer Partisi'nin İstanbul ve Aksaray il başkanları, yaptıkları açıklama ile görevlerinden istifa ettiklerini duyurdu.

featured

Geçen sene kurulan ve Türk siyasetinde ses getiren Zafer Partisi, partiye katılanlar kadar partiden ayrılanlarla da dikkat çekiyor.

Geçen hafta 1. Olağanüstü Kongresi’ni gerçekleştiren partide daha önce Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan ve sonrasında İstanbul İl Başkanı seçilen Mustafa Can Kaptan, partideki görevlerinden istifa ettiğini duyurdu.

Kaptan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Geldiğim noktada kesin olarak gördüm ki, siyaset bana göre olsa da ben bu siyasete göre değilim. Artık, “oy veren” olarak devam etmekle beraber Türklük için çalışacağım. Zafer Partisi’ndeki tüm görevlerimden istifa ettiğimi bildiririm.” dedi.

AKSARAY İL YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ

Zafer Partisi Aksaray İl Başkanı Resul Karaüzüm, daha önce yaptığı bir açıklama nedeniyle görevden uzaklaştırılan eski İl Gençlik Kolları Başkanı Emrah Dağtekin’in genel başkana yakın koruma yapılmasına tepki göstererek il yöneticileriyle birlikte istifa etti.

Resul Karaüzüm il yöneticileriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında istifasını açıkladı. Karaüzüm, istifasının gerekçesiyle ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Yaklaşık 6 ay önce çıktığımız bu yolda hep mazlumun yanında zalimin karşısında olmaya çalıştık. Aksaray halkının çıkarlarını, menfaatlerini korumaya, Aksaray halkının ve Türk milletinin, Türk gençliğinin çıkarlarına müdahale edenlere, bunlara karşı milletin malına çökmeye çalışanlara karşı bir siyasi savaş açtık. Geldiğimiz noktada bir yol ayrımına geldik. Bu yol ayrımı Aksaray’da daha önceden bu masadan benim bilgim dışında densiz ne idüğü belirsiz bir açıklama yapan, benim tarafımdan atanmayan ve yine benim tarafımdan istenmediğini söylediğim daha sonra genel merkez tarafından görevden alınan bir şahıs vardı. Emrah Dağtekin, bu arkadaş burada 2 şeye dil uzattı. Birincisi toplumun inanç yapısına, yani Allah inancına, ikincisi Türk milletinin ortak değeri olan Mustafa Kemal Atatürk’e dil uzattı. Ben her şeyden önce, siyasetten önce şahsiyeti olan bir adamım ve ekibimle yola çıktık. Evet, ani bir karar oldu. Fakat kararımdan dolayı pişman değilim…

…Eğer Zafer Partisi Genel Başkanı’nı korumak bunlara kalmışsa bu kendisine Tengrici diyenlere toplumun, milletin inancıyla dalga geçenlere kalmışsa vay halimize.

Ben bu konuyu her platformda partinin her kademesinde dile getirmeye çalıştım. Genel başkan yardımcılarına, genel sekretere ve genel başkanın kendisine bunu izah etmeye çalıştım. Genel Başkan ‘bu benim şahsi takdirimdir’ demiştir. Ben bu konuyla ilgili Aksaray’da tepki olduğunu söylediğimde de ‘Aksaray’daki tepki dediğin nedir? 2 tane gazeteci’ demiştir. Ben de bunun karşısında acziyet gösterecek hem toplumun önünde dik duruşumu bozacak hem oğlum Alper Tunga, kızım Umay’ın babası olan Resul Karaüzüm olarak boyun eğecek, koltuk uğruna çıkar uğruna makam mevki uğruna duruşunu bozacak bir adam değilim. Siyasetle var olmadım.”

Zafer Partisi’nde iki il başkanı istifa etti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 2 ay önce

  Tengricilikten Gök Tengriden gocunuyorsun ne diye Türklüğe hizmet etmeye soyundum diyorsun,yerle gök arasında Türk’ü kabul edememiş sentezlere sığdırmaya çalışmışsın,kararın etik olarak doğru,akılcı sayın müstafi başkan.

 2. 2 ay önce

  Tamam da Tengrici inanma iradesi neden ve hangi milletin inancıyla dalga geçmek olsun?Sizin bu betimlemeniz bilakis inançla dalga geçmektir.Tengri inancına sahibim yok hristiyanım yok yahudiyim yok ateistim vs. neden bir diğerinin inancıyla dalga geçmek olsun?Zorla adamı Tengrici yaparsınız!Bence istifanız isabetlidir.Türk’ü zorla bir inanç sistematiğinin paryası yapmak-saymak beyhudedir.Türklük Mefkuresi inancın üzerinde ve ama inananlarla(Tekin Alp-Kemalizm kitabını yazdı yahudidir,Agop Dilaçar Türkçe’mizin omurgasını inşaa etti Gregoryendir gibi) 12 000 bin yıldan beridir yürür.Tengri ata inancımızdır!

 3. 2 ay önce

  Aksaray il başkanına zerre üzülmedim. Defolsun gitsin. Tengriciyiz ve Emrah Başkanın da yanındayız, var mı bi sıkıntı?

 4. 2 ay önce

  Ey Türk, titre ve kendine dön.
  Tengri biz menen

 5. 2 ay önce

  Herkes kendisine göre haklı ülkemizde.
  Tengrici olmak veya başka bir dinden olmak insanın kendi hür iradesindedir. Kimsenin dini ile dalga geçilemez. Bu istifa olayları siyaseten alışılagelmiş durumlardır ancak kısa bir süre kala İstanbul gibi seçimin kaderini belirleyen bir kentimizin il başkanı değişiyorsa orada bir sorun var demektir. Aksaray bölümünü de atlamayalım. ‘2 gazeteci’ yanıtı doğruysa bana biraz itici geldi.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!