Zelenskiy, Ukrayna’ya NASAMS füze sistemlerinin ulaştığını duyurdu

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, ABD'nin verdiği Ulusal Gelişmiş Karadan Havaya Füze Sisteminin (NASAMS) kendilerine ulaştığını söyledi

featured

NATO’ya girme hayalları sonrası Rusya’nın başlattığı askeri operasyonda Batı’nın silahlarla donattığı Ukrayna’ya bu sefer karadan havaya füze sistemleri gönderildi.

Zelenskiy, CBS News’de Margaret Brennan’ın konuğu olarak Ukrayna-Rusya savaşındaki son gelişmeleri aktardı.

Ukrayna’ya verdiği destekten dolayı ABD Başkanı Joe Biden ve ABD Kongresine teşekkür eden Zelenskiy, “NASAMS’ı teslim aldık. Bunlar hava savunma sistemleri.” ifadesini kullandı.

ABD’den tank talebinde de bulunan Zelenskiy, “ABD, liderliğini gösterip bize tankları verirse, Almanya ve diğer Avrupa ülkeleri bu adımı takip edecektir. ABD’den tank alırsak, Avrupalı müttefiklerin de bize Ukrayna şehirlerini tanklarla işgalden kurtarmakta yardımcı olacağını düşünüyorum.” diye konuştu.

Zelenskiy, Rusya’nın Ukrayna’dan tek taraflı bağımsızlık ilan eden bölgelerde yapılacakreferanduma da işaret ederek, “Bu referandumlar, Putin’in bu savaşı bitirmeyeceğine yönelik tehlikeli bir mesajdır.” değerlendirmesinde bulundu.

Brennan’ın “Putin iktidarda kaldığı müddetçe Avrupa’da barış olacağına inanıyor musunuz?” sorusuna ise Zelenskiy, “Hayır, bunun tek bir cevabı var o da hayır.” yanıtını verdi.

Zelenskiy, Ukrayna’ya NASAMS füze sistemlerinin ulaştığını duyurdu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 2 ay önce

    Ha gayret koçum.Bitirdin koca ülkeyi ha gayret.Mussolini’yi ayaklarından sallandırmışlardı.Ha gayret az kaldı!

  2. 2 ay önce

    Gönderilen silahların sadece %30’u cepheye ulaşıyormuş. Diğerleri “kayıp”. ABD’nin Afganistan ve Yunanistan’da milyarlarca dolarlık ekipman bırakmak “zorunda kalması” gibi. Diğer yandan Amerikan ordusunda birçok birliğin harbe hazırlık seviyesi yerlerde, sürünüyor. Acaba birileri çaktırmadan ABD’yi demonte mi ediyor?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!