Zelenskiy’den Rusya’ya: Büyük bir karşı saldırı yapacağız

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya ile Ukrayna arasında süren savaşa dair, "Büyük bir karşı saldırı yapacağız." dedi.

featured

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya ile Ukrayna arasında devam savaşla ilgili gelişmelere değinerek, özelikle Donbass bölgesinde ağır çatışmaların sürdüğünü açıkladı.

‘BÜYÜK BİR KARŞI SALDIRI YAPACAĞIZ’

Rusya’yı durdurmak için mücadele verdiklerini ifade eden Zelenskiy, “Ordumuza güveniyorum. Rus saldırılarını yavaş yavaş durduracağız ve yeneceğiz. Büyük bir karşı saldırı yapacağız.” dedi.

Zelenskiy, Rus güçlerine karşı etkili mücadele etmek için Ukrayna ordusunun tanklara ihtiyacı olduğunu belirterek, müttefikleri Ukrayna’ya tank gönderme sürecini hızlandırmaya davet etti.

Ülkesine tank tedarik etme konusundaki kararların hızlı bir şekilde verilmesi gerektiğini vurgulayan Ukrayna lideri, “Çözümlere ihtiyacımız var. Savaş alanında başarılı olmak için mümkün olduğu kadar çok ülkeyi tank koalisyonuna dahil etmek istiyoruz. Ancak bu gerçekten oldukça zor bir konu çünkü bazen durum bir karara değil, birkaç karara bağlıdır.” diye konuştu.

Zelenskiy’den Rusya’ya: Büyük bir karşı saldırı yapacağız

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Bu nazi artığı hitler gibi rüya görüyor ama onun bunun şeyiyle gerdeğe girenlerin sonu pek fena olduğunu gördük. yeni bir tarih yazılıyor ve yeni çağ başlıyor ama Ukranya coğrafyası ortadoğu coğrafyasından betere dönecek

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!