‘Zikir çeken rütbeliler’ skandalında İçişleri’nden açıklama: Yalan, iftira

featured
service

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan’ın Jandarma Genel Komutanlığı ile ilgili iddiaları sonrasında İçişleri Bakanlığı’ndan açıklama geldi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy’dan, CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan’ın Jandarma Genel Komutanlığı ile ilgili iddialarına yanıt geldi. “Tamamı yalan ve iftiradan ibaret” diyen Ersoy, “Kahramanca görevini ifâ eden bu milletin ve medeniyetin evlatlarının, dini inanç ve ibadetleri üzerinden yıpratılmasına da asla izin verilmeyecektir.” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy’un açıklamaları şöyle:

“Rüzgarsız havada dönen fırıldağın mutlaka bir üfleyeni vardır” sözü misali, gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir iddia ile Murat Bakan’ın da başka vesilelerle terörle mücadelesiyle devletine, vatanına, milletine borcunu ödeyen Kahraman Jandarma Teşkilatımızı bu başarısından dolayı iftiralarıyla yıpratmak isteyenler tarafından harekete geçirildiği görülmektedir.

Murat Bakan gibiler ve HDP’li dostları ne kadar üzülseler de Kahraman Jandarmamız kanunlardan, milli ve manevi değerlerinden aldığı güç ve ilhamla vatanını savunmaya devam edecektir. Tamamı yalan ve iftiradan ibaret olan bu ve benzeri iddialarla “Mehmetçik Ruhuyla”inançla ve kahramanca görevini ifâ eden bu milletin ve medeniyetin evlatlarının, dini inanç ve ibadetleri üzerinden yıpratılmasına da asla izin verilmeyecektir. Tamamı yalan ve iftiradan ibaret olan bu ve benzeri iddialarla “Mehmetçik Ruhuyla”inançla ve kahramanca görevini ifâ eden bu milletin ve medeniyetin evlatlarının, dini inanç ve ibadetleri üzerinden yıpratılmasına da asla izin verilmeyecektir”

‘Zikir çeken rütbeliler’ skandalında İçişleri’nden açıklama: Yalan, iftira

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 ay önce

    Mesai saatleri içinde ve belli ki görevdeler, üniformalarıyla camide ibadetlerini yerine getiriyorlar. Jandarmaları görüyorum. Kimsenin fotoğrafını çekmedim. Ama belli bir görevi üstelik en başta can güvenliği görevini yerine getirmen için milletin sırtına giydirdiği üniformayla kimseye kişisel borcunu ödeyemezsin, Tanrıya bile! Borcun Türk milletinedir. Bunu Büyük Atatürk’ten, büyük sanatçılardan ve bilim insanlarından sorabilirsin, öğrenebilirsin.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!