13 yıllık adalet bekleyişi… Murat Eren davasında yine karar çıkmadı!

Atabeyler davası kapsamında yeniden yargılanan eski Özel Kuvvetler Pilotu Yüzbaşı Murat Eren'in bugün Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davasında yine adalet yerini bulmadı. 13 yıldır süren yargılamada karar beklenirken, mahkeme duruşmayı 25 Mart'a erteledi. 

13 yıllık adalet bekleyişi… Murat Eren davasında yine karar çıkmadı!

Veryansın Tv

Eski Özel Kuvvetler Pilotu Yüzbaşı Murat Eren’in ‘Atabeyler’ kumpası kapsamında yeniden yargılandığı dava bugün Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam etti.

Mahkeme heyetinin bir önceki oturumda verdiği ‘kapalı celse’ kararı uyarınca, duruşma salonuna sadece Murat Eren ve avukatı Muhammet Sarıkaya alındı.

Mahkeme heyeti, Eren’in kapatılan askeri mahkemede yargılamasını yapan hakimlerin ve dosyada görev alan bilirkişiyle ilgili herhangi bir FETÖ soruşturması olup olmadığının Milli Savunma Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı’na sorulmasına karar vererek, duruşmayı 25 Mart 2020’ye erteledi.

‘MAHKEME BERAAT KARARI VEREBİLİR, GEREKSİZ YERE UZATIYOR’

Murat Eren’in avukatı Muhammet Sarıkaya, Veryansın Tv’ye yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: “Ertelemesini gerektiren herhangi bir husus yok. Bir senedir bunu anlatmaya çalışıyoruz mahkemeye. Bir an önce beraat kararını verebilir mahkeme çünkü her şey ortaya konmuş durumda. Bunun bir kumpas davası olduğu, yargılamaya konu dijital delil denilen CD’lerin üretilmiş olduğu konusunda bütün delilleri ortaya koymuştuk. Ancak mahkeme yine bazı kurumlardan bilgi belge istenilmesine karar vererek, duruşmayı 25 Mart’a erteledi. Bunun yargılamayı gereksiz yere uzattığını düşünüyoruz”

HSK’DAN FETÖ’CÜ HAKİMLERLE İLGİLİ BEKLENEN BELGE GELDİ

Heyet, bir önceki duruşmada, Murat Eren’in kapatılan 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılamasını yapan FETÖ’cü hakimlerin meslekten atıldığını gösteren belgenin Hakimler ve Savcılar Kurulu’ndan istenerek dosyaya eklenmesini istemişti. Söz konusu belgenin mahkemeye ulaştığı öğrenildi. Gönderilen yazıda, Murat Eren’in yargılamasını yapan hakimlerle ilgili geçmişte yapılan hukuksuzluklar nedeniyle soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

Murat Eren davasında hakimden skandal sözler: Seni zaten geri almazlar