2 saatlik devriyeye tek karelik general yorumu

featured
service

TSK ve ABD Silahlı Kuvvetleri’nin Fırat’ın doğusuna yönelik ilk müşterek kara devriyesi bugün yapıldı. Saat 10.24’te başlayan ortak devriye yaklaşık 2 saat 20 dakika sürdü. Amerika’nın TSK operasyonunu oyalama çabasını emekli Tümgeneral Beyazıt Karataş bir fotoğraf karesiyle özetledi.

TSK ve ABD Silahlı Kuvvetleri Unsurlarının Fırat’ın doğusuna yönelik ilk müşterek kara devriyesi başladı. Kara devriyesine katılacak olan TSK’ya ait zırhlı araçlar Akçakale ilçesinden sınır hattına hareket etti. ABD’ye ait 6 askeri araç ile buluştu. Saat 10.24’te başlayan ortak devriye yaklaşık 2 saat 20 dakika sürdü.

Sabah erken saatlerde Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait 6 zırhlı araç ve bir ambulans Suriye sınırındaki Akçakoca köyüne geldi. Burada bekleyen zırhlı araçlar, aynı sırada Suriye tarafından sınır hattına gelen ABD’ye ait 6 askeri araç ile buluştu. İki ülke askeri yetkililerinin koordinasyonunu tamamlamasının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait araçlar, sınır hattındaki bazı beton blokların kaldırılmasıyla oluşturulan kapıdan saat 09.30 itibariyle Suriye topraklarına giriş yaptı.

Türkiye’yi güvenli bölgeyle oyalayan ABD’den teröristlere yeni sevkiyat

Türk bayrakları asılı olan zırhlı araçlar, Telabyad’a bağlı Ağsağa köyünde buluştu. Bu sırada Türkiye’ye ait insansız hava araçları da devriye yapılacak olan bölgede keşif ve gözetleme uçuşu yaptı. Giriş yaptıktan sonra bir süre daha iki ülke askerlerinin koordinasyon görüşmelerinin ardından iki ülkenin zırhlı araçları ilk olarak Ağsağa köyünün batısına ardından ise güneyine doğru devriye görevi başlattı.


Saat 10.24’te başlayan ortak devriye yaklaşık 2 saat 20 dakika sürdü.

Emekli Tümgeneral Beyazıt Karataş, devriye faaliyetini sosyal medya hesabından paylaştığı bu mesajla özetledi:

2 saatlik devriyeye tek karelik general yorumu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!