’30 yıllık pilotum’ diyen Pakdemirli’ye zor soru

Türk Hava Kurumu uçaklarının uçuşa elverişsiz olduğunu iddia ederken '30 yıllık pilotum' diyen Pakdemirli'ye yanıt Beyazıt Karataş'tan geldi.

’30 yıllık pilotum’ diyen Pakdemirli’ye zor soru

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, THK’nın yangın söndürme uçakları konusunda açıklama yaptı.

Pakdemirli, Türk Hava Kurumu’nun uçaklarının kullanıma elverişli olmadığı iddiasını sürdürürken, “THK’nin uçuşa elverişlilik sertifikalarının hiçbirine ben tamı tamına 30 yıllık pilot olarak güvenmiyorum” dedi.

1973 doğumlu Pakdemirli’nin “30 yıllık pilotum” açıklamasına cevap, çeşitli tip uçaklar üzerinde 3000 saatten fazla uçuş yapan emekli Hava Pilot Tümgeneral Beyazıt Karataş’tan geldi.

Karataş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Sayın Tarım ve Orman Bakanı yaptığı açıklamada özetle; “30 yıllık pilotum”dedi. Şu an 46 yaşındasınız. 16 yaşında mı sertifika aldınız? Pilot sertifikasını hangi kurumdan aldınız?” dedi.

Pakdemirli’nin “Benim personelim bu uçağa binmem diyor” sözlerine de tepki gösteren Karataş, ” #AteşKuşları orman yangınları ile mücadele zor ve tehlikelidir. Eğitimsiz herhangi biri bu tür uçaklarda ne pilot olarak uçabilir, ne de görevli olarak binebilir.” dedi. İşte Karataş’ın tweet’leri:

 

İsrail’deki yangınları söndüren uçaklar şimdi neden uçamıyor?