3’üncü KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu: Kıbrıs Türkü TSK’nın yanındadır

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın skandal açıklamasının ardından bir açıklama da 3'üncü KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'dan geldi.

3’üncü KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu: Kıbrıs Türkü TSK’nın yanındadır

3’ncü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin, “Kıbrıs Türkü daima olduğu gibi, tüm kalbiyle Türkiye’nin Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Mehmetçiğin yanındadır” dedi.

Eroğlu, yazılı yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

“Terör başvurmak hangi nedenle olursa olsun mazur görülemeyecek insanlığa karşı işlenen en büyük suçtur. Türkiye çok uzun yıllardır iç ve dış bazı kaynakların dürtmesiyle terörle mücadele etmek zorunda kalıyor.

Türk milleti, Türk Silahlı Kuvvetleri terör nedeniyle 30 binin üzerinde şehit verdi, milyarlarca dolar kaynak harcadı.

Dolayısı ile Türkiye’nin teröre dur demek için Suriye’nin kuzey bölgesine düzenlemekte olduğu ‘Barış Pınarı’ askeri harekâtı gayet yerindedir ve haklı bir davranıştır.

‘TERÖRDEN MEDET UMANLARIN ELEŞTİRMESİ ANLAM İFADE ETMEZ’

Terör tehdidi ile mücadele etmeyenlerin, terörden medet umanların, terörle yan yana yaşamayanların Türkiye’yi eleştirmesi hiçbir anlam ifade etmez.

Dileğimiz Mehmetçiğin Allah’ın yardımı ile bir an önce bu harekâtı başarı ile sonuçlandırması, terör odaklarını yok ederek bölgeye gerçek, kalıcı barışın gelmesini sağlamasıdır.

Bu yöndeki inancımız tamdır.

Kıbrıs Türkü daima olduğu gibi, tüm kalbiyle Türkiye’nin, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Mehmetçiğin yanındadır.”