7 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı… Vaka sayılarında büyük artış

featured

Türkiye’de son 24 saatte 22 bin 687 yeni vaka tespit edilirken, 198 kişi hayatını kaybetti. Yeni vaka sayısında ise düne göre artış yaşandı.

Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin günlük KOVID-19 tablosunu açıkladı. 7 Aralık verilerine göre, 355 bin 317 test yapıldı. 

Son 24 saatte, 22 bin 687 yeni vaka tespit edildi. 24 bin 366 kişi de sağlığına kavuşurken koronavirüs nedeniyle bugün 198 kişi hayatını kaybetti.

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Türkiye’nin her yerinde yoğun bakımda yatan Covid-19 hastaları var. Bunların önemli bir bölümünün hiç aşı yaptırmamış veya aşıları eksik kişiler olması tesadüf değil. Aşılı kişilerin hastalığı büyük oranda hafif geçirmesi de tesadüf değil. Geride kalan 10 ayın sonuçlarına güvenin” dedi.

6 ARALIK KORONAVİRÜS VERİLERİ

Bakanlığın açıkladığı 6 Aralık Pazartesi gününe ait verilere göre, 20 bin 33 vaka tespit edilirken 187 kişi yaşamını yitirmişti. Dün, 354 bin 269 test yapılmış ve 25 bin 611 kişi iyileşmişti.

7 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı… Vaka sayılarında büyük artış

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 8 ay önce

    Harita masmavi, fakat kıpkırmızı olduğu dönemki sonuçlarından daha vahim! Aşılama oranı arttıkça pandemi kendisini yeniden üretiyor. Bu durumun akıl sahibi canlılar için düşündürücü olmasını temenni ediyorum.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!