AB: Putin-Erdoğan işbirliği çok endişe verici

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki işbirliğinin çok endişe verici olduğunu savundu.

featured

Sputnik’in Alman Funke Media Group ve T-Online’dan aktardığı habere göre, Borrell, Avrupa Parlamentosu’na Putin ile Erdoğan arasındaki ilişkilerden duyduğu endişeye de yer verdiği bir mektup gönderdi.

Mektubunda Türkiye ve Rusya arasında derinleşen ekonomik bağların Moskova’nın yaptırımları atlatmasına katkı sunabileceğinden dolayı ‘büyük bir endişe kaynağı’ olduğunu kaydeden Borrell, Türkiye’nin Ukrayna’daki harekata ve Batı’nın Moskova’ya yönelik sert yaptırımlarına rağmen Rusya’yla çok yakın ortaklık sürdürmesinin rahatsız edici olduğunu belirtti.

Borrell, Türkiye’nin yaptırımlara dahil olmamasından üzüntü duyduğunu dile getirdi.

AB ve Türkiye arasında hem sivil hem de askeri amaçlarla kullanılabilen ‘çift amaçlı’ malları da kapsayan ürünlerin serbest dolaşımını garanti eden Gümrük Birliği kurulduğuna dikkat çeken Borrell, Türkiye’nin Rusya’ya bu ürünlerle ilgili herhangi bir ‘geçici çözüm’ önermemesinin önemli olduğunun altını çizdi.

 

AB: Putin-Erdoğan işbirliği çok endişe verici

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 2 ay önce

  AB olarak çöküyorsunuz, enerji krizi içindesiniz, abd nin kuklası oldunuz, tüm faşist yönleriniz ortaya çıktı hala bizimle uğraşıyorsunuz, rezil adamlar.

 2. 2 ay önce

  Size tavsiyem,20li yılların başında Rosa Luxemburg’un başına gelenleri ve ondan sonra olanları unutmamanız.Almanya’nın doğusu kaynamaya başladı..

 3. 2 ay önce

  AB‘nin kapisinda Türkiye 52 yıl beklemektilmektedir. Oyalama takdiği. Türkiye hakkında yaptıkları karikatürleri öyle onur kırıcı ki anlatılamaz. Türkiye AB’ye girmemelidir.

 4. 2 ay önce

  Abd için ulusal devlet çıkarlarını pazara çıkarmışlar sonra suçlu arıyorlar!!

 5. 2 ay önce

  ne olduuuu!

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!