ABD basınında Türkiye aleyhine provakatif haber dinmiyor

Barış Pınarı Harekatı bitmesine karşın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyareti yaklaştıkça ABD basınında Türkiye aleyhine haberler artmaya başladı. federal başkenti Washington D.C.’nin en büyük yayın organlarından Washington Examiner gazetesi provokatif bir haber yaptı.

ABD basınında Türkiye aleyhine provakatif haber dinmiyor

Washington Examiner gazetesi 2017’de olay çıkaran PKK yandaşlarıyla görüştü ve bu gurubun provokasyon hazırlıklarını yazdı.

ABD’nin federal başkenti Washington D.C.’nin en büyük yayın organlarından Washington Examiner gazetesi provokatif bir haber yaptı. 2005 yılında kurulan Washington Examiner Dergisi ve internet haber sitesi ABD’nin Başkenti Washington D.C.’deki en etkin yayın organları arasında yer alıyor.

Gazete, Erdoğan’ın 2017 yılındaki temasları esnasında terör destekçilerinin Türk heyetine hakaret etmelerinin ardından yaşanan arbedeye karışan PKK-YPG destekçilerini bularak röportajlar gerçekleştirdi. 2017 yılındaki protesto provokasyonuna katılan Seyid Rıza Yasa adlı şahıs YPG-PKK bayraklarını hazırladıklarını ve Erdoğan’ı protesto etmek için beklediklerini açıkladı.

DAHA KALABALIKLAR 

Lusik ‘Lucy’ Usoyan adlı bir Ermenistan vatandaşı ise Erdoğan’ı başta Beyaz Saray olmak üzere ABD’de gideceği her yerde protesto etmek için çok kalabalık bir grupla hazırlandıklarını itiraf etti. Usoyan, “O zaman az kişiydik ancak şimdi çok daha kalabalık olacağımızı umut ediyorum” derken ABD’li radikal sol antifa hareketinin liderlerinden Lacy MacAuley ise protesto gösterisine katılacak tüm grupların ortak hazırlık yaptıklarını ve alanda senkronize hareket edeceklerini açık açık itiraf etti.

SURİYE’YE DESTEK 

Haberde tüm protestocuların eylemlerinde “YPG bayrakları sallayacakları” açıklandı.