ABD, İngiltere derken Kılıçdaroğlu bu kez Almanya yolcusu…

Cumhurbaşkanı adayı olmak için zemin hazırlayan Kılıçdaroğlu, yurtdışı gezilerine devam ediyor. ABD ziyaretindeki kayıp saatler ve 'hamburger' yediği kişiler tartışma yaratan, daha sonra 'Londra tefecileri' dediği fon gruplarıyla görüşmek için İngiltere'ye giden Kemal Kılıçdaroğlu, bu kez Almanya'ya gidiyor.

featured

VERYANSIN TV

ABD ve İngiltere ziyaretleri tartışma yaratan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu sefer Almanya yolcusu.

CHP’den yapılan açıklamaya göre Kılıçdaroğlu, 14-17 Aralık’ta Almanya’yı ziyaret edecek.

Kılıçdaroğlu, Almanya ziyaretinde endüstriyel dönüşüm başdanışmanı Jeremy Rifkin ile çeşitli temaslar ve çalışma toplantıları gerçekleştirecek.

Rifkin, CHP’nin 3 Aralık’ta İstanbul’da düzenlediği “İkinci Yüzyıla Çağrı” toplantısına gelmemiş, ABD’den  video konferans yöntemiyle salona bağlanmıştı. Rifkin’in gelmemesi tartışma yaratmıştı.

ALMANYA İLE SIKI FIKI İLİŞKİLER

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Aralık’ta SODEV ile Alman Friedrich Ebert Vakfı’nın İstanbul’da bir otelde düzenlediği “Sosyal Demokrasi ve Refah Devleti” paneline dün akşam konuşmacı olarak katılmıştı.

Friedrich Ebert Vakfı Başkanı ve önceki dönem Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz’un de katıldığı panelde Kılıçdaroğlu, sosyal demokrasinin doğaya ve doğanın önemli bir parçası olan insana değer veren bir siyaset anlayışı olduğunu savunmuştu.

Kılıçdaroğlu daha sonra Martin Schulz ile baş başa görüşmüştü.

CHP HEYETİ FRİEDRİCH EBERT VAKFININ MERKEZİNE GİTMİŞTİ

Eylül ayında Almanya’ya giden CHP heyeti, Alman Sosyal Demokrat Parti‘ye (SPD) yakınlığıyla bilinen ve Alman devleti tarafından finanse edilen Friedrich Ebert Vakfı‘nı (Friedrich Ebert Stiftung) ziyaret etmişti.

Friedrich Ebert Vakfı‘nın Türkiye’de en yakın olduğu kurumlar arasında Soros bağlantılı TESEV geliyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TESEV’in kurucu üyeleri arasında yer alıyor.

ALMANYA DIŞİŞLERİ BAKANI CHP HEYETİYLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

Temmuz ayında Türkiye’ye gelen Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, bir otelin odasında sırasıyla CHPHDP ve İYİP heyetlerini kabul etmişti. CHP heyeti adına Genel Sekreter Selin Sayek Böke, Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz ve İstanbul Milletvekili Yunus Emre katılmıştı.

ABD, İngiltere derken Kılıçdaroğlu bu kez Almanya yolcusu…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!