ABD madalyasını reddeden Orkun Özeller’e Zekai Aksakallı ne dedi?

İncirlik Üssü’nde ABD’nin verdiği madalya ve beratı kabul etmeyen Özel Kuvvetler mensubu emekli Albay Orkun Özeller, yaşananlara ilişkin emekli Koorgeneral Zekai Aksakallı ile aralarında geçen diyaloğu anlattı.

featured

VERYANSIN TV

Emekli Albay Orkun Özeller, Adana’daki İncirlik Üssü’nde kendisine ABD’li bir albay tarafından takdim edilen madalyayı iade etmişti.

2017 yılında İncirlik Üssü’ndeki ‘koalisyon’ güçlerinin karargahında bir veda ve madalya töreni düzenlenmiş, tören sırasında ABD’li Albay Kevin Leahy, ‘Koalisyon’ güçleri karargahında görev yapan Albay Orkun Özeller’e üstün başarılarından dolayı madalya takdim etmişti.

Bu törende konuşma yapan Özeller, “Sizleri yaralamak ve üzmek istemem. Fakat bu madalyayı kabul etmem mümkün değildir. Çünkü bu madalyayı verenler benim düşmanım olan YPG ile işbirliği içindedir. ‘Onurum’ bu madalyayı kabul etmeme müsaade etmemektedir” ifadelerini kullanmıştı. Madalyayı iade eden Albay Özeller, törenden ayrılmıştı.

Şimdi emekli olan Albay Özeller, Pankuş Yayınları’ndan çıkan İncirlik Ağacı kitabını KRT’den Saygı Öztürk’ün sunduğu Sisler Bulvarı programında anlattı.

‘SENİN KAFANI KIRARDIM’

Madalyayı iade etmesinin ardından emekli Koorgeneral Zekai Aksakallı ile aralarında geçen diyaloğu açıklayan Özeller şunları söyledi:

“Zekayi Aksakallı komutanım özel kuvvetler komutanıydı. Ben de ona bağlıydım. Bana şu cümlesini unutmuyorum: ‘Eğer o madalyayı alsaydın senin kafanı kırardım.’ O bana yetti. Benim madalyam o oldu.”

Kitabı satın almak için tıklayın: 

ABD madalyasını reddeden Orkun Özeller’e Zekai Aksakallı ne dedi?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

6 Yorum

 1. Sizin gibi vatansever bir subay olmak ve ülkeme en iyi şekilde hizmet etmek için MSÜ ye hazırlanıyorum. Bayrağı devralacak ve daha da ileriye götüreceğiz

 2. 3 ay önce

  varlıgınız onurumuzdur

 3. 3 ay önce

  varlığınız bize onur veriyor. hani derler ya ATATÜRK ün askerleriyiz işte o sizsiniz.

 4. 3 ay önce

  Böyle cesur yürekler olunca insanin yüregine su serpiliyor. Sagolun varolun.

 5. 3 ay önce

  Sayın komutan keşke başkalarıda böyle davranabilse. Allah sağlık sihhat versin.

 6. 3 ay önce

  Ordumuzla övünüyor iftihar ediyoruz,Ordumuza iftira edenleri lanetliyoruz,ve Türkler dogustan askerdir deyip ülkemize ve bize saldiranlara meydan okuyup yasasin Türkĺiye Cumhuriyetinin ordusu diyoruz

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!