ABD yığınağı öncesi Beyazıt Karataş’tan kritik çağrı: Türkiye nükleer hedef!

Emekli Hava Pilot Tümgeneral Beyazıt Karataş, ABD’nin Yunanistan’ın Dedeağaç Limanı'na yapacağı sevkiyatı değerlendirdi. İncirlik Üssü'ndeki nükleer bombaları hatırlatan Karataş önemli bir çağrıda bulundu.

ABD yığınağı öncesi Beyazıt Karataş’tan kritik çağrı: Türkiye nükleer hedef!
ABD yığınağı öncesi Beyazıt Karataş’tan kritik çağrı: Türkiye nükleer hedef!

VERYANSIN TV 

Yunan basınında yer alan habere göre, gelecek haftalarda ABD'den Yunanistan'ın Dedeağaç Limanı'na yapılacak, 'bugüne dek görülmemiş büyüklükteki' geniş çaplı askeri sevkiyatla çok sayıda helikopter, İHA, tank, top ve ağır silahın Yunanistan'a gelmesi planlanıyor.

Emekli Hava Pilot Tümgeneral Beyazıt Karataş da ABD sevkiyatı öncesi hükümete çağrıda bulundu.

İncirlikten bulunan ve uçaklardan atılabilen 50 adet nükleer bombanın Yunanistan’a taşınması gerektiğini söyleyen Karataş, ‘ABD'nin nükleer bombalarına ev sahipliği yaparsanız öncelikli nükleer hedef olursunuz’ ifadelerini kullandı. 

Karataş’ın açıklamaları şöyle: 

“Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias; “Türkiye’nin reaksiyonu ABD için çok değerli olsaydı, Meriç hududundan birkaç kilometre ötede bulunan Dedeağaç’taki bir karargâhı ya da Doğu Akdeniz’in göbeğinde bulunan Girit’teki Suda Deniz Üssü’nü seçmezdi.

‘NÜKLEER BOMBALAR YUNANİSTAN’A TAŞINSIN’

Fransa ve ABD için çok önemli olduğuna ve dünyanın iki nükleer gücünü de arkasına aldığına göre İncirlik'te bulunan ve uçaklardan atılabilen 50 adet sözde NATO, özde ABD'ye ait nükleer bombalar da Yunanistan Mora Araxsos'a taşınsın. 

‘NÜKLEER HEDEF OLURSUNUZ’

NATO'nun nükleer caydırıcılığına ev sahipliği yapmak için hem SoğukSavaş döneminde, hem de şimdi istekle ABD'nin nükleer bombalarına ev sahipliği yaparsanız öncelikli nükleer hedef olursunuz.“