ABD’den şaşırtmayan açıklama: ‘Suriye’nin kuzeyine girmelerini engelledik!’

featured
service

Washington yönetimi, Suriye ordusunun, terör örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG’nin omurgasını oluşturduğu DSG’nin denetiminde olan bölgelere girmesine izin vermeyeceğini söyledi.

ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey’nin, “uluslararası destek güçlerinin Suriye’nin kuzeyine girmeye çalıştıkları sırada onlara engel olduk. Bu girişimleri engellemek için gereken bütün adımları attık ve atmaya da devam edeceğiz” şeklindeki sözleri dikkat çekti.

“Güvenli bölge” tartışılırken ABD Özel Temsilcisi Jeffrey’nin “engel olduk” şeklinde konuşması dikkat çekti.

Barzani’ye yakınlığıyla bilinen Rudaw’ın haberine göre, ABD medyasına konuşan Jeffrey, Suriye devlet başkanı Esad ordusunun Suriye’nin kuzeyine girmesine engel olacaklarını söyleyerek, “Esad’a bağlı güçler ya da uluslararası destek güçlerinin Suriye’nin kuzeyine girmeye çalıştıkları sırada onlara engel olduk. Bu girişimleri engellemek için gereken bütün adımları attık ve atmaya da devam edeceğiz” dedi.

Jeffrey, Suriye ordusu da dahil ülkede bulunun diğer bütün güçler, başka güçlerin hakimiyetinde olan bölgelerde hakimiyet sağlama girişimlerinden vazgeçmeleri gerektiğini söyledi.

Suriye hükümeti tarafından yapılan açıklamalarda, “ABD’nin desteklediği DSG’nin hakimiyetinde bulunan bölgeleri uzlaşma ya da güç kullanarak geri alacağız” denmişti.

ABD’den şaşırtmayan açıklama: ‘Suriye’nin kuzeyine girmelerini engelledik!’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!