ABD’ye ‘suçluların iadesi’ resti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Temsilciler Meclisi'nde kabul edilen yaptırım tasarısına ilişkin olarak, 'Barış Pınarı Harekatı bahanesiyle ve ipe sapa gelmez iddialarla şahsıma, aileme, bakanlarıma yaptırım uygulanması talebiyle ilgilidir. Amerika, bir FETÖ'ye mahkum olacak kadar küçüldü mü? Ya bunu bize teslim edeceksiniz, ya da bizden suçluların iadesi konusunda bir iade beklemeyin.' dedi.

ABD’ye ‘suçluların iadesi’ resti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün yaptığı grup konuşmasında ABD Temsilciler Meclisi, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeydoğusuna yönelik operasyonuna ilişkin Türkiye’ye bazı yaptırımlar getirilmesini öngören ve 16’ya karşılık 403 evet oyu ile onaylanan yasa tasarısına tepki göstererek Fethullah Gülen’in hala iade edilmemesini eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Temsilciler Meclisi’nde kabul edilen yaptırım tasarına  sert çıkarak ‘Barış Pınarı Harekatı bahanesiyle ve ipe sapa gelmez iddialarla şahsıma, aileme, bakanlarıma yaptırım uygulanması talebiyle ilgilidir. Amerika, bir FETÖ’ye mahkum olacak kadar küçüldü mü? Ya bunu bize teslim edeceksiniz, ya da bizden suçluların iadesi konusunda bir iade beklemeyin.’ dedi.

 

.