Açılımcı Yıldız Tilbe Cumhuriyet düşmanlarına rahmet diledi!

Çözüm süreci döneminde açılıma verdiği destekle tepki çeken Yıldız Tilbe şimdi de Cumhuriyet düşmanı faaliyetleri nedeniyle idam edilen Şeyh Said ile Dersim isyanı lideri Seyid Rıza’ya rahmet diledi. Atatürk düşmanı Fatih Tezcan'ın destek verdiği Tilbe’nin sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı paylaşım tepkilere neden oldu.

Açılımcı Yıldız Tilbe Cumhuriyet düşmanlarına rahmet diledi!
Açılımcı Yıldız Tilbe Cumhuriyet düşmanlarına rahmet diledi!

VERYANSIN TV

Yıldız Tilbe Cumhuriyet karşıtlığıyla bilinen isimlere rahmet diledi. 

Tilbe sosyal medya hesabı Twitter’dan Türkiye'ye karşı ayaklanan, Cumhuriyet düşmanı faaliyetleri nedeniyle idam edilen Şeyh Said’in ve 15 Kasım 1937’de ölen Dersim isyanı lideri Seyid Rıza’nın fotoğraflarını paylaştı.

“Allahın Rahmeti üzerinize olsun” ifadeleriyle yapılan paylaşıma sosyal medya kullanıcılarından tepki geldi. 

Tilbe tepki gösteren yurttaşlara "Ben de sizden soğudum" sözleriyle yanıt verdi. 

ATATÜRK DÜŞMANI TEZCAN'DAN TİLBE'YE DESTEK

Tilbe'ye destek ise her fırsatta Atatürkçülere hakaret eden Fatih Tezcan'dan geldi.

Tezcan, "Vatan hainleri, tarihi, İngilizler’in ve yabancı ülkelerin yazdıkları yalan yanlış bilgilerden öğrenirler.” Yıldız Tilbe. Bu ülkede 100 senedir bir ‘Ulu Önder Senaryosu’ ve ‘Atatürk Ticareti’ uygulanıyor. Bu yalan tiyatroyu fark edip karşı çıkanlar ise, şimdilerde hızla artıyor" paylaşımında bulundu. 

AÇILIMI SAHİPLENMİŞTİ

Tilbe daha önce de yüzlerce şehit vermemize neden olan çözüm sürecini sahiplenen açıklamalarıyla tepki çekmişti. Tilbe “Ölen de biz öldüren de biz…Kötü bir barış, iyi bir savaştan daha güzeldir” ifadelerini kullanmıştı.

SOYKIRIMI AKLAMAYA ÇALIŞMIŞTI

Yıldız Tilbe, "Allah, Hitler'den razı olsun bunlara az bile yapmış ne kadar haklıymış adamcaz" ifadeleriyle de Yahudi soykırımını savunmuştu.