Adalet Bakanı Gül’den AKP’li yazarlara sert yanıt: Daha düne kadar aynı maklubeye kaşık sallayanlar…

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, hükümet gazeteleri yazarlarından son dönemde yargıya yönelik artan eleştirilere isim vermeden yanıt verdi. Gül, 'Daha düne kadar FETÖ’cülerle aynı maklubeye kaşık sallayanlar bugün çıkıp bize FETÖ ile mücadele dersi vermeye kalkışmasınlar' dedi.

Adalet Bakanı Gül’den AKP’li yazarlara sert yanıt: Daha düne kadar aynı maklubeye kaşık sallayanlar…

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, terör örgütü FETÖ ile mücadele konusunda mesajlar verdi. Gül, “Ucu kime varırsa varsın, FETÖ ile FETÖ taklitçileri ile mücadelemiz sürecek” dedi.

Son dönemde AKP’li yazarlardan yargıya sert eleştiriler gelmiş, FETÖ ile mücadelede yargı içinde büyük zaaflar yaşandığı iddia edilmişti. Gül isim vermeden bu yazarlara çok sert mesajlar verdi.

Adalet Bakanı Gül, Ankara’da cezaevlerinde bulunan tutuklu ve hükümlülerce üretilen ürünlerin satışa sunulduğu iş yurtları fuarında konuştu.

UÇU NEREYE DEĞERSE DEĞSİN

Gül şu ifadeleri kullandı:

“Ne güvenlikten ne özgürlük dengesinden vazgeçerek, ülkemizin huzurunu, güvenliğini bozmak isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz. Herkes bilsin ki bu kazanımlarımızdan asla geriye dönüş olmayacak. Nasıl ki 15 Temmuz akşamından itibaren kahraman yargı mensuplarımız, adliye çalışanlarımız gece gündüz adliye koridorlarında demokrasi nöbeti tuttuysa, işte bu demokrasi nöbeti hala tutulmaya devam edilmektedir. FETÖ ile mücadelemiz de yine aynı şekilde kararlı şekilde devam etmektedir. 40 yıl devletin hücrelerine sızmış bu terör örgütüyle ’40 günde bu örgüt mücadelesini bitirdik’ şeklinde bir rehavete asla kapılmadan, kriptolarıyla atipik bu terör örgütüyle mücadelemizi kararlı bir şekilde ve her alanda sürdürmek boynumuzun borcudur. Ucu nereye değerse değsin, kime değerse değsin bu konuda asla ama asla hukuktan sapmadan mücadeleyi kararlı bir şekilde sürdürmek, Türk yargısının onurlu bir mücadelesidir ve onu da yapmaya devam etmektedir.

Cem Küçük: 2022’ye kadar içerideki FETÖ’cülerin çoğu çıkacak

Örgüt özellikle yargı, emniyet ve orduya sızmıştır. Ancak nerede ahlaksızca bir saldırı varsa bilinmelidir ki bu FETÖ’nün bir tezahürüdür. Daha düne kadar FETÖ’cülerle aynı maklubeye kaşık sallayanlar bugün çıkıp da FETÖ mücadelesi dersi vermeye kalkışmasınlar, Türk yargısına hesap sormaya kalkmasınlar, Türk yargısına töhmette bulunmaya kalkmasınlar. Türk yargısı bu mücadelesini büyük bir kararlılıkla sürdürmektedir. Bunu yaparken FETÖ’cülerin yaptığı gibi aynı çuvala herkesi koyarak değil, sadece ve sadece hukuktan ve anayasadan emir alarak yapmaktadırlar. Farkı budur. Pensilvanya’dan emir alarak, vesayetçiden, darbeciden emir alarak değil anayasadan ve hukuktan emir alarak yargılama yapan bir Türk yargısı var. Kim rahatsız oluyorsa olsun, Türk yargısı bağımsızlığını, tarafsızlığını sürdürmeye devam edecektir.”

KİMSE ŞEREFLİ TÜRK YARGISINA SALDIRMAYA KALKMASIN

Gül, “FETÖ ile mücadelenin FETÖ yöntemleriyle yapılamayacağını” ifade ederek, örgütün stratejisinin “Herkes FETÖ’cü ise FETÖ’cü yoktur” şeklinde olduğunu dile getirdi. Masumla suçlunun, kuruyla yaşın ayırt edilmesinin yargının görevi olduğunu vurgulayan Gül, Türk yargısının bu mücadeleyi kararlı şekilde sürdürdüğünü söyledi.

Örgütle mücadelenin sadece hakim ve savcının önüne gelen dosyalarla olamayacağını, o dosyanın hazırlık aşamalarındaki delillerle, dosyalarla, topyekün bütün kurumlarla mücadelenin yapılması gerektiğini belirten Gül, FETÖ ya da diğer terör örgütleriyle mücadele ederken ülkenin bekası, birliği, beraberliği için kahramanca, özveriyle çalışan hakim savcılarla beraber ortak mücadeleyi sürdüreceklerini bildirdi.

Sabah yazarı Adalet Bakanı’nı topa tuttu: ByLock listesinden adları silinenler tekrar yargıya sızdı!