Aday gösterilmeyen başkanın ‘afiş’ intikamı… Ataşehir’de ilginç görüntüler

CHP'den dördüncü kez aday gösterilmeyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Meral Akşener'in “Saraçhane yasakladı” dediği İyi Parti afişlerini ilçedeki bilboardlarda yayınlamaya başladı.

featured

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim kampanyası için hazırladıkları afişlerin billboard şirketiyle anlaşma yapmalarına rağmen CHP yönetimindeki İstanbul ve Ankara’da asılmadığını öne sürmüştü.

Akşener bugünkü grup toplantısında “Bizi sansürlemek isteyen saray değil, belediye. Bizi engellemeye çalışan Beştepe değil Saraçhane” diyerek İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu suçlamıştı.

CHP lideri Özgür Özel, Akşener’in sözleriyle ilgili “Billboard meselesini de duydum, şaşırdım. Sorup, öğreneceğim. Yapabileceğim bir şey varsa, benim çözmem gereken derhal gerekli müdahaleyi yaparım.” demişti.

İBB Başkanı İmamoğlu ise Akşener’in suçlamasına şöyle yanıt vermişti:

“Bizim öyle bir engelleme veya bu tarz girişimde, eylemde bulunmayacağımızı en iyi kendileri bilirler. Bu noktada ne için yaptığını bilmiyorum bu açıklamayı ama muhtemelen bu billboard meselesi çünkü öyle bir yansıyı bana gösterdi arkadaşlar. Bir kere bu işin sadece İstanbul’u yok, muhtelif şehirleri var. Bu işler de şehirlerde, firmalarda yönetiliyor. Onlarla konuşabilirler, görüşebilirler. Belli ki İstanbul ve Ekrem İmamoğlu üzerinden konuşmak veya İmamoğlu’na taş atmak böyle bir ‘prim yapacak zannedilir’ şekle doğru gidiyor. Hayırlısı…”

BATTAL İLGEZDİ HAREKETE GEÇTİ

Afiş tartışması sürerken İstanbul gece yarısı ilginç görüntülere sahne oldu.

Tekrar aday gösterilmediği için CHP’den istifa eden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, ilçesindeki elektronik panolarda İYİ Parti’nin engellendiği öne sürülen afişlerini yayınlamaya başladı.

İşte o görüntüler…

Aday gösterilmeyen başkanın ‘afiş’ intikamı… Ataşehir’de ilginç görüntüler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!