Adil Serdar Saçan mahkemede anlatıyor: Şebnem Korur Fincancı’nın ‘Adnan Oktar’ bağı

Eski TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı'nın Adnan Oktar ve müritlerine sahte işkence raporu hazırladığı ortaya çıkmıştı. 1999 yılındaki operasyonu yürüten Adil Serdar Saçan'ın mahkemede konuya dair verdiği ifadenin videosu ilk kez Veryansın Tv'de...

featured

VERYANSIN TV/ÖZEL

Eski TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın, 1999 yılında yürütülen Adnan Oktar Suç Örgütü soruşturmasına ilişkin sahte “işkence” raporu hazırladığı ortaya çıkmıştı.

thumbnail
İlişkili Haber
Şebnem Korur Fincancı, Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü’ne sahte işkence raporu verip tanıklık yapmış!

Söz konusu raporla birlikte 2023 yılında hayatını kaybeden ve soruşturmayı yürüten Adil Serdar Saçan için de “işkenceci” iftirası ortaya atılmıştı.

On yıllardır Saçan’a atılan mesnetsiz “işkenceci” iftirasının gerçek yüzü, Veryansın Tv canlı yayınında ortaya çıktı.

thumbnail
İlişkili Haber
Adnan Oktar davasında kritik gelişme – Adil Serdar Saçan’ın anısına | Haftadan Kalanlar

Serkan Öz ve Eray Çelebi’nin örgütün eski üyesi Özkan Mamati’yi konuk aldığı yayında, Saçan’ın Adnan Oktar Suç Örgütü’ne ilişkin yeni davada verdiği mahkeme ifadesinin videosu paylaşıldı.

Videoda, Adnan Oktar davasının mağdur avukatı ve Pankuş Yayınları yazarı Av. Eser Çömlekçioğlu’nun, Veryansın Tv yazarı Adil Serdar Saçan’a “Adil Bey, Meltem Arıkan, Adli Tıp’tan 30 Mart 2011’de kendisine işkence yapıldığına dair bir rapor talep ediyor Bu nedenle başvuruyor 2011 tarihinde yani 99 operasyonundan 12 yıl sonra bu tarihte sizin dosyalar işkence dosyası ve diğer dosya ne aşamadaydı ve bu şekilde 12 yıl sonra başvuru yapılmasının nedeni nedir?” sorusunu sorduğu duyuluyor.

Adil Serdar Saçan, Çömlekçioğlu’nun sorusuna şu yanıtı veriyor:

“Onu da anlatayım. Şebnem Korur Fincancı diye birisi var. Profesör olduğunu iddia eden veya profesör olan bir şey diyemiyorum, birisi var. Şimdi bu kadıncağız, boyuna örgüt üyesi olmaktan şundan bundan içeri girer çıkar. Solcu bir de bu solcu yani… Bunlar (Adnancılar) gitmişler ona şimdi… Şebnem Korur Fincancı, polis düşmanıdır. O net bir şekilde de söyler bunu, polis düşmanı olduğunu… Gidiyorlar buna diyorlar ki “bize rapor ver” o 11 yıl sonra meselesinin sebebi bu. Bu da bak şey diyor: “Posttravmatik stres bozukluğu”… Ezberlemişim artık. 11 yıl sonra “posttravmatik stres bozukluğu” diye bunlara rapor verdi. Herhalde ondan bahsediyorlar. Biz de bunun üzerine dedik ki “Adli Tıp’tan bir rapor alınmıştı zaten”.

Ama Şebnem Korur Fincancı “askı nedeniyle omzu çıkık” diye rapor veriyor. Böyle abuk subuk şeyler yani…

Adil Serdar Saçan mahkemede anlatıyor: Şebnem Korur Fincancı’nın ‘Adnan Oktar’ bağı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. 12 Şubat 2024, 04:08

    Bu kadın , Türkiye’nin her kanlı ve karanlık olaylarında fail olmak zorunda mı?

  2. Ben sahsen Adil Serdar Sacan’in kimseye iskence yaptigini kesinlikle dusunmuyorum ve inanmiyorum. Ama keske bunlarin hepsi gozaltinda yok olsalarmis. Bakin Adil Serdar Sacan’in adnancilar operasyonu 1999. Feto’ye iddianame hazirlamakta olan Nuh Mete Yuksel’e yapilan kaset santaji 2002. Cok seye mal oldular. Allah gun yuzu gostermesin bir daha hicbirisine.

  3. görünce haberde üzüldüm gene nur içinde yatsın mekanı cennet olsun adil abinin!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!