Adli Tıp’ın başına İlim Yaymacı!

featured

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’na, aynı kurumda başkan yardımcılığı görevini 7 yıldır sürdüren, İlim Yayma Vakfı’nın da yönetiminde bulunan Hızır Aslıyüksek atandı.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atamalar hakkındaki kararlar, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlandı.

Buna göre; AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adli Tıp Kurumu Başkanlığına, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Adli Tıp ve Adli Bilimler Enstitüsü öğretim üyesi Dr. Hızır Aslıyüksek’i atadı.

Aslıyüksek, İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nde öğretim üyesiyken, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu döneminde 4 Ağustos 2015 tarihli üçlü kararname ile Adli Tıp Kurumu Başkan Yardımcılığı görevine getirilmişti.

Eski AKP Rize Milletvekili Hikmet Ayar, 25 Ocak’ta sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Adli Tıp Kurumu başkanlığına atanan hemşehrimiz, Dr. Hızır Aslıyüksek kardeşime yeni görevinde başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun” demişti.

Aslıyüksek, aynı zamanda Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın başkanı olduğu İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti’nin üyesi ve vakfın kurucuları arasında yer alıyor.

ABD’NİN ‘KOMÜNİZMLE MÜCADELE’ KURULUŞLARINDAN

İlim Yayma Cemiyeti 17 Ekim 1951 günü ‘Milli ve manevi değerleri korumak’ iddiasıyla İstanbul’da kuruldu. Cemiyetin en önemli amaçlarından birisi İmam Hatip Okulları açtırmak ve buralarda okuyan öğrencilere burslar vermek. Cemiyet, Demokrat Parti döneminde Başbakan Adnan Menderes tarafından desteklendi. AKP döneminde “Kamu Yararını Gözeten Dernek” statüsü kazandı. Cumhurbaşkanlığı tarafından ‘Üstün Hizmet Plaketi’ verildi.

İlim Yayma Cemiyeti’nin ön ayağının Komünizmle Mücadele Derneği olduğu belirtiliyor. FETÖ lideri Fetullah Gülen de Erzurum’da Komünizmle Mücadele Derneği’nin kurucuları arasında yer almıştı.

CIA BELGELERİNDE İLİM YAYMA CEMİYETİ

Cemiyet ayrıca CIA’nın 10 Kasım 1953 tarihli raporunda şöyle anlatılıyor:

“İlim Yayma Cemiyeti, Arap Gizli Servisi’nin gizli adı olup, amacı, Arapçanın konuşulması ve yazılmasının yasak olduğu tüm ülkelerde, imamları ve vaizleri eğitmek için gizli okullar kurarak, bu okulları fonlamaktır.”

KAMU KAYNAKLARINI EMİYORLAR

İlim Yayma Cemiyeti’nin Türkiye genelinde ortaöğretim ve yükseköğretim yurdu olarak hizmet veren 150’den fazla yurdu, yurtlarda on binlerce öğrenci bulunuyor.

thumbnail
İlişkili Haber

İlim Yayma Vakfı’ndan büyükelçiliğe

Adli Tıp’ın başına İlim Yaymacı!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. tam akplik atama.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!