Adliyelerde neler oluyor? ‘İçinde milletvekillerinin de olduğu bir ağ…’

Sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarda kripto FETÖ'cülerin yargıda hâlâ etkili olduğuna dikkat çeken Avukat Ayşenaz Çimen, Veryansın Tv’ye çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Adliyelerde FETÖ’nün kripto yapılanmasını koruyan, aralarında milletvekillerinin de olduğu bir yapı olduğunu iddia eden Çimen, ‘FETÖ maske değiştirerek içimize sızmış durumda’ dedi.

Adliyelerde neler oluyor? ‘İçinde milletvekillerinin de olduğu bir ağ…’
Adliyelerde neler oluyor? ‘İçinde milletvekillerinin de olduğu bir ağ…’

VERYANSIN TV

Yargıda karşılaştığı engeller üzerine sesini bir süredir sosyal medyadan duyurmaya çalışan Avukat Ayşenaz Çimen, bir paylaşımında, “Adliyelerde FETÖ kripto yapılanmasını koruyan ciddi bir yargı ağı var. Avukatından tutun hakiminden savcısına, mübaşirinden katibine... Deşifre edilmemiş kripto yapılanmalar hakkında ciddi deliller ile ihbarda bulunan vatandaşlar bir şekilde susturulmaya çalışılıyor” diye yazmış ve çarpıcı bilgiler aktarmıştı.

Konuyla ilgili ilk kez Veryansın Tv Youtube kanalına konuk olan avukat Çimen, Erdem Atay’ın sorularını yanıtladı.

FETÖ’nün, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra da hukuk sisteminde etkili olduğunu vurgulayan Çimen, iş adamı olan bir müvekkilinin yargılama sürecinde yaşadığı ‘kilitlenme’yi örnek gösterdi ve bu süreçte korkunç hikayelerle karşılaştığını anlattı.

MİLLETVEKİLLLERİ DE VAR

FETÖ tarafından sahte çekle dolandırılan müvekkilinin hak arama sürecinde ‘henüz deşifre edilmemiş bir kripto ağla karşılaştığını’ iddia eden Çimen, “İş adamlarıyla, esnafıyla, emniyet müdürüyle, savcısıyla, valisiyle, kaymakamıyla, milletvekilleriyle korkunç bir ağ” tarifini yaptı.

‘BİLİRKİŞİLERE ULAŞIP RAPORLARA MÜDAHALE EDİYORLAR’

Müvekkilinin söz konusu ağı deşifre etmemesi için tehditler aldığını öne süren Çimen, “Bu ağ içerisinde yer alan bazı siyasi partilerin üst düzey milletvekilleri, dosyalarda görev alan bilirkişilere ulaşıp karşı tarafı aklayacak şekilde raporlar hazırlatıyor” iddiasında bulundu.

Türkiye’nin farklı illerinde farklı çetelerin aslında aynı amaç uğruna çalıştığını belirten Çimen, “Bu kişiler FETÖ Borsası’nın da içindeler” dedi.

‘15 TEMMUZ’DAN SONRA ALINAN HAKİM VE SAVCILAR ARAŞTIRILMALI'

Müvekkilinin henüz deşifre edilmemiş kripto FETÖ’cü bir aile ile ilgili elde ettiği tüm deliller üzerine üç yıl önce yargıya başvurduğunu ancak başvurunun işleme dahi alınmadığını söyleyen avukat, darbe girişiminden sonra yargının içinde, FETÖ’nün ‘renklendirme’ yöntemiyle birçok farklı cemaatten sızmalar olduğunu vurguladı. Çimen, Adalet Bakanlığı’nın 15 Temmuz’dan sonra alınan hakim ve savcılarla ilgili bir çalışma yapması gerektiğini ifade etti.

‘BİRLİK OLMAZSAK HEPİMİZİ YUTACAKLAR’

“Birlik olursak FETÖ ile mücadelede başarılı olacağımızı düşünüyorum” diyen avukat Çimen, “Aksi halde hepimizi yutacaklar” dedi ve şunları ekledi: “FETÖ devletle millet arasındaki bağı koparmış vaziyette. İğne ucu kadar bir şey kaldı. Yargıda da insanların direncini kırarak bunu elde etmeye çalışıyorlar. FETÖ maske değiştirerek içimize sızmış durumda.”

Avukat Çimen, hukuki süreçte karşılaştıkları engelleri raporlar aracılığıyla bir bir anlattı.

İşte o yayın: