Adrese teslim ilanın böylesi! Zabıta olmak için bu mesleklere sahip olmanız gerekiyor

Kişiye özel zabıta alım ilanlarına bir yenisi daha eklendi. İstanbul Şişli Belediyesi tarafından açılan zabıta alım ilanında, “Mimar ya da Mühendis olma”, “İngilizce veya Arapça bilme” gibi şartlar arandı. Daha öncede Bingöl Belediyesi zabıta alım ilanında “İnşaat Mühendisi olma” şartı aranmış, tepkiler sonrası ilan şartı “herhangi bir lisans programından mezun olmak” şeklinde güncellenmişti.

Adrese teslim ilanın böylesi! Zabıta olmak için bu mesleklere sahip olmanız gerekiyor

İstanbul Şişli Belediyesi tarafından açılan zabıta alım ilanında “Mimarlık Fakültelerinin İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık lisans Bölümlerinin birinden mezun olmak ”, “Arapça YDS’de en az C seviyesinde puan almış olmak”, “İngilizce YDS’de en az C seviyesinde puan almış olmak”,  “Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği veya Rekreasyon lisans bölümlerinin birinden mezun olmak” gibi şartlar istendi.

ELEKTRONİK MÜHENDİSİ ZABITA İLANINI GÜNCELLEMİŞLERDİ

Yeniçağ Gazetesi'nden Tolga Şahin'in haberine göre Bingöl Belediyesi tarafından açılan zabıta alım ilanında “İnşaat Mühendisliği” lisans programından ve “Elektrik- Elektronik” mühendisliği lisans programından mezun olma şartı getirilmiş, ilan sosyal medyada tepki çekince  “herhangi bir lisans bölümünden mezun olmak” şeklinde güncellemişti.

İNGİLİZCE BİLEN BEDEN ÖĞRETMENİ ZABITA

Beykoz Belediyesi tarafından açılan bir başka ilanda zabıta memuru alım ilanında “Beden Eğitimi mezunu olma” şartı aranırken Amasra Belediyesi tarafından açılan ilanda ise “İngilizce YDS’de en az (C) düzeyinde puan almış olmak” şartı aranmıştı.

İşte Şişli Belediyesi'nin o ilanı: